آن (فیلم ۲۰۱۷)

در ابتدای این فصل شخصیت بروس را مشاهده میکنیم که در حال کار بر روی یک در مخفی است که در زیر عمارت وین قرار دارد و حدس میزدند دفتر کار پدرش باشد و اسرار بسیاری در آن وجود داشته باشد، بنابراین دنبال راهی برای ورود به آن اتاق است. نخستین فیلم «لیگ عدالت» از همین حالا به مشکلات بسیاری برخورده: زک اسنایدر کارگردان اواسط تهیه فیلم کناره گیری کرده و نفر بعدی یعنی جاس ودون هم دارد بخش های قابل توجهی را دوباره فیلمبرداری می کند. بتمن با هر نوع جنایت و تبهکاری ای در شهر گاتهام مبارزه می کند و بیش از ۷۰ سال الهام بخش طرفداران خود در هر نقطه ای از جهان می باشد. لباس بتمن که با الگوبرداری از خفاش طراحی شده به او کمک میکند تا تواناییهای خود را تکمیل کند و بهبود ببخشد. آیا او ناظر و متنبِه خود دولت از درون آن میشود و به تعبیر شهردار جدید نهادهای قانون و دولت اصلاح میشود؟ ما او را در تریلر اول مشغول حرف برای مراسم بزرگداشت شهردار میچل دیدیم؛ همان رویدادی که میدانیم کارماین فالکون و سلینا کایل (کت وومن) هم در آن حضور دارا هستند و بروس طی برگزاری آن حساس دومی پیام ریدلر و مرگ احتمالی کالسن مواجه میشود.

با پخش این سریال در تاریخ ۲۸ مهر ۱۴۰۰ «نیسان آبی» با ۲۸ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۲۷۴ دقیقه تماشا فقط در یک هفته، رکورد جدیدی در جذب مخاطب در قسمت اول سریالهای شبکه نمایش خانگی را به نام خود ثبت کرده است؛ این رکورد پیشازاین دراختیار سریال «آقازاده» بود. از تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۶ تا ۱۷ مه ۲۰۱۸ در طول ۲۲ قسمت از شبکه رسانهای فاکس بر روی آنتن رفت. پالایش و تغییر “بتمن” از انتقام شخصی تا اصلاح حاکمیت/ فیلم بتمن برای تقویت زیرساخت اجتماعی آمریکا است! به اختیار، اما یکی با ترور و وحشتآفرینی در پی آن است که حکمرانی را از دست قانون و دولت درآورد زیرا به نظر او دولت اساساً فسادزا است و دیگری یعنی بتمن با تنبیه و انتقام. این کاری است که “ریدلر” میکند، شرور شهر که میخواهد عدالت را با کشتار و ترور به سرانجام برساند. این سبک رئال در فیلم جدید تلاشی تمیز و با ریتمی است که از دست نمیرود تا مخاطب امروز داخلی خود را که از فساد و ناعدالتی موجود خسته و دلآزرده است را قانع کند. اما باید اذعان کرد که این فیلم یکی از بهترین آثاری است که برای امروز جامعه آمریکا میتواند راهگشا و فریادرس باشد.

برای دلیلی که معلوم نیست بعضی از افرد تصمیم میگیرند به مانند دلقکها لباس بپوشند و مردم را بترسانند. در حالی که نمی شود انسان در مسیر زمانی که در اختیار انسان گذاشته است، بایستد. تا زمانی که مردان ایکس در برابر انتقام جویان قرار گرفتند که بالاخره یک یونیفرم عالی به دست آورد، که قطعا از انیمه و مانگا الهام گرفته شده بود. او تا قبل از آن در پی انتقام والدینش و تنبیه اشرار و سپردن آنان به دست قانون بود. هرچند که او میفهمد انتقام هم اقدام ستودنی نیست و باید کار دیگر کرد. واقع بینانه ترین انتقام جو کیست؟ در ادامه بازی بین بازیکنی که بتمن را از منظر سوم شخص میبیند و از طرفی از دید او جهان را مشاهده میکند، تغییر پیدا کرده و در واقع هر جابهجایی، لحظات حیاتی روایت داستان را نشان میدهد. بتمن به او میگوید که اگر نتوانی جلوی خشم را بگیری و بکشی مانند آنها خواهی شد و این با فلسفه و هدف ما تناقض دارد.

محیط و زندگی بتمن، لباسها و لوازم و ملحقات او، خود شهر و با حوادث و اتفاقاتش، روایت داستان و همه چیز به سوی ایجاد یک فضای واقعی و امروزی نزدیک است. ما فعلاً کاری با بخش دوم داستان نداریم. در این بخش ما به معرفی لباس های بتمن در مدل های مختلف میپردازیم. سکانسهای پایانی فیلم خصوصاً سکانسی که مردم، پلیس و دولت و بتمن روی بام تالار شهر در حال نجاتاند و بتمن در رسانهها به عنوان دلاور و قهرمان شهر معرفی میشود، بخش کلیدی و مهم فیلم است که قاعدتاً باید در بخشهای رو به اتمام فیلم آورده میشد. اما اگر مشتاقش هستید میتونید به آیدی ایتای بنده پیام بدید که در بخش تماس با ما هست. روش و تاکتیک بتمن در مواجهه با اشرار نیز جالب است. در این شرایط میتوان نمرهی این معیار را بسته به دفعات تکرار و شدت بروز آنها به 2. 3. 4 یا 5 نیز تغییر داد. اتحاد مردم و تلاش خستگیناپذیر برای رفع فساد و ایجاد امید کاری است که باید تا آخرین لحظات برای ایجاد مدینه فاضله انجام داد.

حتی سه گانه “کریستوفر نولان” نیز بر وجوه ابرقهرمانی او بشدت هالیوودی عمل کرده بود و با خودرو و دستگاههای فوق پیشرفته او را کاملاً دست نیافتنی معرفی کرده بود. لباس های بتمن برای گروه سنی 3 تا 12 سال در بازار رایج است، لباس هایی که در این قسمت به نام لباس های کارتونی بتمن می بینید ست های کامل هستند، با کلاه ماسک و شلوار با خفاش.. که به همراه تریلر، چندین عکس و پوستر جدید نیز برای فیلم انتشار یافت. سرمایهداری نیز منشأ فساد است اما آن را باید خود دولت نابود کند. اما بعد از کمی بررسی جزئی و دقیق، متوجه شد که جوکر هیچ اهمیت خاصی ندارد و از لحاظ کیهانی کاملا ناچیز است. این هزینه برای خنک نگه داشتن، غذا ،نگهداری و جا به جایی پنگوئن ها استفاده شد. این رنگ از آبی و زرد برای او بهتر بود و بسیار جذاب شد. تا قدرت و زور خود را به رخ بتمن بکشد و او را ضعیف و خسته کند. را از شهر پاک کند تا اینگونه انتقام والدینش را هم گرفته باشد. برای همین است که بتمن در پایان از انتقام صرف نظر میکند.

اینکه بتمن در آخرین قسمت خود ریشههای فساد را از سرمایهسالاری و حب قدرت معرفی کرده یک قدم متفاوت با دیگر فیلمهای بتمن است که با تعارف کمتری با واقعیت زیرپوست شهر و دولت روبرو شده است. او یک وظیفه عموماً داشته و آن عبارت است از مبارزه و مقابله با اشرار. او با تمام اینکه هدفش رفع این مفاسد از شهر است، متوجه میشود که بنیاد بسیار ثروتمندانه پدرش مایه فساد مالی و تبعیض در شهر شده است. همانطور که هر کارتونی میکوشد در درجه اول مفرح و اسبابسرگرمی و خنده باشد، «لگو» هم در همین راه قدم برداشت و، چون یک سال بعداز قسمت سوم (وآخر) تریلوژی بتمنی کریستوفر نولان اکران شد، صدای بم و پرخش کریستین بیل را به سخره گرفت و با اینکه سه سال بعد غوغای اولین حضور بنافلک در قالب مرد خفاشی و در رویارویی با سوپرمن در فیلم «طلوع عدالت» شکل گرفت، اما ویل آرنت کاری کرد که مغلوب صرف افلک و بازنده مطلق بازی جذب تماشاگران نباشد و چنان عمل کند که زیر سایه بلند افلک محو نشود، البته بتمن خلق شده در «لگو» که بعداً در «لگو ۲» هم ارائه و بواقع در یک فیلم اختصاصی و متمرکز بر همین کاراکتر نیز تکرار شد، در درجه اول موجودی خندهدار و سرشار از تفنن و مردی کوچک و مکعب مانند است که حتی بچههای کوچک نیز از او هراسیندارند، با هنر آرنت همین بتمن کوچک و عروسکوار تبدیل به موجودی شد که هواداران کمسن و سالتر مرد خفاشی دل به وی بستند و جملات او تبدیل به تکیهکلامهایی شدکه برخیشان به سنن بتمن پیوند خورده است.

از این جهت او به شخصیت سوپرمن که رسماً آدم و نماینده دولت و حاکمیت است نزدیک میشود. بتمن ۲۰۲۲ با نگاه رئال و نزدیک به دنیای امروز که زیبا و جذاب از آب درآمده، میگوید که باید با پالایش درونی فساد را از داخل حاکمیت زدود و اتحاد دولت و ملت را تقویت کرد. و نماینده دولت و حاکمیت است نزدیک میشود. زمانی که سلینا میخواهد یکی از پلیسان شهر را که دستش رو شده از بالای ساختمان به پایین بیندازد و دخل فالکونی را که رئیس تمام فاسدان شهر است دربیارود. البته کورسوهای امید نیز نمرده است زیرا همانطور که نیروهای پلیس به فالکونی میگویند همه ما آدمهای تو و بد نیستیم بین ما آدمهای خوبی هم برای نجات شهر هست. دانلود مود بتمن برای GTA San Andreas: امروز باز هم با مود بسیار باحال و جذاب بتمن در خدمت شما هستیم. با این اوصاف بتمن هنر است، بتمن سینماست. اما زمانی که میفهمد فساد در لایههای زیرین دولت به عنوان مجری قانون و عدالت است، تصمیم میگیرد فساد را از درون آن منهدم کند. وقتی بعداً سوپرمن از او پرسید که بتمن چگونه از قدرت های کودک خبر داشت، بتمن پاسخ می دهد که او نمی دانسته اما توانسته به این موضوع پی ببرد زیرا با بچه ها ارتباط خوبی دارد.

برای رفع فساد و ایجاد امید کاری است که باید تا آخرین لحظات برای ایجاد مدینه فاضله انجام داد. البته او همهی این کارها را برای تظاهر انجام میدهد اما در هر صورت، طرفداران، دو وجههی مختلف از این شخصیت را میدیدند. این لباس بیشتر شبیه به لباسی مخصوص مخفیکاری است، چرا که او میخواهد به خانه مقتول وارد شده و به گاوصندوق وی دستبرد بزند. شخصیت بتمن در میان کمیکهای ابرقهرمانی بیشتر از این رو ابرقهرمانی است که از ماشین، وسایل و لوازم خاصی برخوردار است تا اینکه قدرتهای فردی و ذاتی داشته باشد. آن نیاز دارند. از این رو بتمن با تغییر فلسفه خود یعنی انتقامگیری و تنبیه اشرار که بیشتر او را در مقام یک هرسکننده شاخ و برگهای فساد کشانده بود، قصد این میکند تا فساد را از درون پاک کند. او هیچ وقت اشرار را نمیکشد و آنها را مجازات نمیکند. او تنها خود را همراه و همیار قانون میداند و برای همین صرفاً اشرار را به دست پلیس میدهد تا خودشان آنها را مجازات کنند. با اینکه امروز انتخاب شکیل اونیل Shaquille O’Neal به عنوان قهرمان داستان زیر سوال رفته است، اما او با کاریزمای خودش توانست از این فیلم جان سالم به در ببرد و خودی نشان دهد.

اما در این میان تغییر قدرت در شهر در حال وقوع است و گویا این بار شهردار با دیگران فرق دارد. ماشینی که ریدلر به کلیسایی که محل برگزاری مراسم ترحیم شهردار میفرسته، پلاکی با شمارهی «اِس ۳۹ هفت دبلیو دی» لباس بتمن ایرانی داره. با دکوراسیونی الهام گرفته از کامیک های اصلی بتمن، پسر شما و دوستانش خود را در دل شهر گاتهام کنار شخصیت های مختلف بتمن می بینند. پیتر لباس جدیدش را با هدف و دیدگاه خاصی طراحی کرده بود که از دل داستان و مضمون این قسمت میآمد. در این دسته از فیلمها ویژگی و خصوصیاتی وجود دارد که ورای جریان طبیعی زندگی است و قدرتهایی قهرمان داستان دارد که آن را اساساً متمایز از انسان امروزی میکند. و زدودن آن باز هم سر ستیز ندارد و دولت که خود در نظام غربی خصوصاً آمریکا دست راست سرمایهداری است را مسئول پاکسازی و مدیریت میداند. ولی گفته میشه سر صحنه خیلی بی ادبانه رفتار میکرده . از رونمایی بتمن رابرت پتینسون مدتی می گذرد و طرفداران بی شمار بروس وین مهم دیدن تریلر آن حسابی ذو ق زده شدند. از پیش میدانیم که خبری از یک جوکر جدید در فیلم The Batman نخواهد بود، پس ممکن است گانگسترهای تریلر به جوکر ربط نداشته باشند یا صرفا هشداری از ظهور قریب الوقوع او باشند.

این افراد به بتمن حمله کرده و این ابرقهرمان بزرگ با آنها به مبارزه می پردازد اما به علت تعداد زیاد قاتلان جغدپوش سرانجام مغلوب شده و آنها موفق می شوند بتمن را دستگیر کنند. بتمن نسبت به خوبی پدرش تردید میکند و یکباره خود را در میانه گناهی بزرگ سهیم میداند و به این فکر میکند که باید چه مسیری را انتخاب کند. به گفته ریوز، کارگردان بتمن، او از این مرحله وحشت داشت، زیرا نگران بود که مخاطبان نسبت به روایت پیچیده پلیسی عکس العمل لطف ندهند و به نظرشان خیلی طولانی بیاید. حال بتمن ساخته “مت ریوز” تلاش قابل قبول و مثبتی برای واقعیسازی بتمن بعد از سالها فانتزیسازی و عجیب بودن او است. بخاطر زیادی کوتاه بودن سقف بتموبیل ( ماشین بتمن) و بلند بودن گوش های ماسک این شخصیت، بتمن نمیتونست توی بتموبیل بشینه و به همین دلیل تمامی لباس های بتمن با یک استایل جدید ساخته شدن تا دوباره این مشکل به وجود نیاد. بخاطر فضای فانتزی کمیکها، بیشتر شخصیتهای شرور توانمندیاند که با کمک ابزارها و تکنولوژیهای خاص دنبال سرقت بانکها، معادن طلا، تحت امر کردن هوش و ذهن مردم و…