انواع روش های حمل و نقل بار | transemartlogistics

انواع دانه‌های خوراکی، مانند گندم و حبوبات و یا برخی مصالح ساختمانی، مانند سیمان، به این روش جابه‌جا می‌شوند. شرکت حمل و نقل بین المللی دریا زمین اروند با توجه به نوع محموله شما ارائه دهنده خدمات حمل کانتینراز طریق مسیرهای آبی نیز می‌باشد. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در سایت با ما در تماس باشید. کانتینر‌ها از جنس‌های بسیار مقاوم ساخته می‌شوند که ضد ضربه و ضد نفوذ آب است. انواع کالاهای جامد، مایع و گاز با کانتینرها قابل حمل هستند بی‌آنکه امکان نشت آن‌ها وجود داشته باشد. به همین دلیل است که کانتینر در روش های حمل دریایی یک فاکتور فراگیر و مهم محسوب می‌شود.

برنامه هفتگی حمل دریایی کالا بین بنادر جبل علی امارات به چابهار و بندرعباس هفته دهم سال 2023

یکی از رایج ترین و قدیمی ترین روش های حمل و نقل است که خود به دو دسته حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل ریلی http://transemartlogistics.com تقسیم می شود. این روش به نسبت سایر روش ها برای عموم در دسترس تر و برای مسیر های کوتاه (به عنوان مثال کشورهای همسایه) بهترین گزینه است. در حمل دریایی محموله فله ، کشتی‌ها موادی را جابه‌جا می‌کنند که امکان بسته‌بندی‌شان وجود ندارد. مواد خشک، مایعات و حتی فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در این دسته قرار می‌گیرند. به‌طور‌کلی پیشنهاد می‌شود اگر قصد صادرات به انگلیس یا کشور‌های دیگر را دارید، با کارشناسان هانزا برای انتخاب روش حمل و نقل مشورت کنید. حمل و نقل بین المللی بخشی از تجارت محسوب می شود که یکی از روش های آن حمل و نقل دریایی است که توسط کشتی های باری بزرگ با تجهیزات و ویژگی های خاصی انجام می شود.

  • در این بخش از مقاله قصد داریم حمل با کشتی را با سایر روش های حمل و نقل و جابه جایی مقایسه کنیم.
  • به همین دلیل لازم است که کالاها از یک کشتی به کشتی یا کشتی‌های دیگر منتقل شوند و به بندر مقصد رسانده شوند.
  • یکی از نکاتی که در بسته بندی محصولات باید لحاظ شود، بهترین و مقاوم ترین بسته بندی متناسب با نوع محصول، جایگاه بار در کشتی و … است.
انواع روش های حمل و نقل بار | transemartlogistics

برای حمل بار با کشتی از طریق شرکت های بین المللی حمل و نقل، باید حتما تمام اسناد و مدارک لازم جمع آوری شود. بیشتر شرکت های حمل و نقل بین المللی علاوه بر مدارک کلی، یک سری مدارک اختصاصی هم از صاحب کالا درخواست می کنند و تا زمانی که مدارک تکمیل نشود؛ هیچ کالایی حمل و نقل نمی شود. کشتی های مخصوص کالاهای عمومی برای بارگیری و جابجایی طبف وسیعی از کالاها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کشتی ها دارای جرثقیل نیز می باشند که برای بارگیری مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش اغلب تمام بار تخلیه می شود و مجددا بارگیری می شود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم استعلام قیمت حمل، از هزینه حمل دریایی کالا خود با خبر شوید. هنگامی که انتقال کالا ها و یا غیره به وسیله کشتی ، قایق و یا هر شناور دیگری از طریق دریاها ، اقیانوس ها ،دریاچه ها ، کانال ها و رودخانه ها انجام می‌گیرید ، حمل و نقل دریایی صورت گرفته است. مانند هر نوع از روش حمل و نقل ، کافی است برای استعلام قیمت ، نوع کالا به همراه وزن آن را بگویید و در کمترین زمان از هزینه کل مطلع شوید.

انواع مختلف محموله های حمل شده از طریق دریا چیست؟

به همین علت اغلب صاحبین کارخانه های تجاری از طریق آب های آزاد حمل کالای خود را انجام می دهند. مزیت دوم این نوع حمل و نقل این است که حمل کالا در حجم بسیار بالا صورت پذیرد. در واقع می توان محموله های نسبتا سنگین (حدودا 200 تا 500 هزار تن) را به سهولت می توان از طریق مسیر آب های آزاد توسط کشتی های باری از بندری به بندر دیگر منتقل نمود. حمل‌ و نقل دریایی به دلیل تأثیرگذاری بر قیمت تمام‌شده کالا در کشورها جایگاه ویژه‌ای نسبت به سایر روش‌های حمل ‌و نقل دارد. در طی این روش، کشتی مورد نظر در یک بندرگاه واسط پهلو میگیرد، و محموله های کالایی خود را درون یک کشتی جدید بارگیری می کند. در واقع تجارت جهانی در دنیای امروز، بدون وجود حمل و نقل دریایی، تقریبا ناممکن است و “تجارت دریایی” به عنوان یکی از بنیانی ترین زیرساخت های اقتصاد جهانی در نظر گرفته می شود.

بارگیری