بهترین پدال دوچرخه

معایب:

  1. موقع بالا آمدن پدال نیروی پای شما شما به آن منتقل نمی شود. به طور مثال شما موقع پایین رفتن پدال می توانید روی آن فشار وارد کنید ولی هنگام بالا آمدن این امکان وجود ندارد
  2. جدا شدن آسان پاها از روی رکاب

در صورتی که یکی از پدال های دوچرخه شما شکسته و از جای خود خارج شود. حتی اگر در میانه راه باشید، بقیه راه را باید پیاده طی کنید. پدال های دوچرخه با یکدیگر متفاوت هستند.

چه نوع پدالی برای دوچرخه شما مناسب تر است؟!

 لازم به ذکر است که بسته شدن یکی از پدال ها متفاوت است و بر خلاف پیچ و مهره در جهت عقربه های ساعت شل و در جهت مخالف سفت می شود. البته دلیلش جلو بودن رکاب زدن است. و همیشه به جلو سفت می شود. اگر کولیس ها در خلاف جهت عقربه های ساعت سفت شوند. در حین رکاب زدن، ممکن است نوک دوچرخه شل شود و از موقعیت خود خارج شوید.

در مورد پدال چه باید بدانید تجهیزات دوچرخه انواع پدال دوچرخه پدال دوچرخه چیست؟

نحوه بستن پدال دوچرخه

پدال دوچرخه یا همان رکاب دوچرخه یکی از قسمت های مهم دوچرخه می باشد و در صورت انتخاب پدال متناسب با نوع فعالیت های خودتان، می توانید از دوچرخه سواری خود حداکثر لذت را ببرید.

پدال ساده:

پدال ساده رایج ترین نوع پدال های مورد استفاده توسط دوچرخه سواران می باشد. طراحی این پدال ها آنها را برای استفاده با هر نوع کفشی مناسب ساخته است. این پدال ها بر روی دوچرخه های کودکان تا دوچرخه های بزرگسالان و دوچرخه های راحتی به وفور دیده می شود. پلاستیک سخت از مواد بکار رفته درساخت این نوع رکاب ها می باشد. هنگام استفاده از دوچرخه، پدال یکی از قسمت های مهم دوچرخه است که در دو طرف دوچرخه قرار دارد، فشار را از پای راکب به فریم منتقل کرده و دوچرخه را به حرکت وا می دارد. بدون پدال، دوچرخه شما هرگز حرکت نخواهد کرد. پدال‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی مانند: مشکی و نقره‌ای در بازار موجود هستند که معمولاً از ترکیب پلاستیک و فلزاتی مانند استیل، آلومینیوم و استیل ساخته می‌شوند. امروزه انتخاب یک پدال مناسب و با کیفیت برای دوچرخه سواران حرفه ای بسیار مهم تلقی می شود. اما بهترین پدال دوچرخه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

انواع پدال دوچرخه

 هیچ چیز شما را بر روی دوچرخه نگه نمی دارد.(پای شما فیکس نمی شود)

پدال های ارتقاء یافته بیشتر روی دوچرخه های کوهستان، بی ام ایکس یا دوچرخه هایی که به اصطلاح “دوچرخه شهری” گفته می شود و مردم از آنها برای گردش در شهر بدون استفاده از لوازم مخصوص دوچرخه های جاده یا توریستی، استفاده می کنند. از ویژگی های این پدال ها داشتن لبه های است که به آن “دندانه” می گویند و برای گیرایی و انتقال بیشتر قدرت به قسمت تحتانی کفش که به نگهداری پاهای شما روی پدال کمک می کند، ایجاد شده اند.

مزایا:

  1. استفاده آسان
  2. عدم نیاز به کفش مخصوص دوچرخه سواری ( کفش دوچرخه سواری)

بشقاب دوچرخه چیست؟

تک پدال: این رایج ترین نوع پدال است که توسط دوچرخه سواران استفاده می شود. طراحی این پدال ها باعث می شود که با هر نوع کفشی قابل استفاده باشند. این پدال ها را می توان روی دوچرخه های کودکان و بزرگسالان مشاهده کرد. پلاستیک سخت یکی از مواد مورد استفاده در ساخت این نوع رکاب ها می باشد.

این نوع پدال برای دوچرخه های حرفه ای و مسابقه ای مناسب است. رکاب های قفل کننده به سوارکار اجازه می دهد تا کفش خود را به پنجره رکاب دوچرخه بچسباند. برای استفاده از این نوع پایه ها باید کفش مخصوصی برای اتصال آن به پایه ها تهیه کنید.

پدال ارتقا یافته:

رکاب های قفل شونده