به مک دونالد نگاه کنید

لوستر های سنتی را می توانید بالای میز ها آویزان کنید. به طور مثال نورپردازی با نور های مخفی در پیاده رو و حتی در ارتباط با گیاهان استفاده شده در ورودی و همچنین نورپردازی هایی از کف نمای رستوران شما را مجلل تر خواهد نمود . فضای داخلی شیک یا بسیار روشن باعث ایجاد تصور منفی بر روی مشتریان میشود و به طور بالقوه باعث میشود آنها حتی قبل از غذا خوردن رستوران را ترک کنند. در مورد جواب سوال اینکه طراحی داخلی رستوران باید چه سبکی باشد؟ در تصویر می بینید که ویترین مواد غذایی مورد استفاده در کافه، بعنوان یکی از المان های اصلی در طراحی کافه استفاده شده است. از ویژگی های مهم طراحی این رستوران می توان به استفاده از متریال سنگ مرمر، کاشی، برنج هایی با شکل منحنی و متصل به دیوار و قفسه های نصب شده بر روی دیوار اشاره نمود. رنگ زرد با شادی همراه است ، که خود به نوعی افزایش دهنده اشتهاست.

فرض کنید برای یک قرار دوستانه مکانی را درنظر گرفتهاید که ساعت خوشی را در آن بگذارنید و مشتاقانه منتظر لذت بردن از آن مکان هستید. با انتخاب مواد و رنگ های طبیعی و ایجاد تضاد در دکوراسیون خود، با کمک بافت آجری، می توانید فضایی دوست داشتنی را برای مشتریان خود ایجاد نمایید تا از بودن در آن مکان لذت کافی را ببرند. این سبک برای دکور کافی شاپ کوچک اثر بی نظیری بر جای می گذارد. به طور منظم. اگر می خواهید آن را به (و اگر بودجه شما اجازه می دهد) می توانید آنها را هر هفته تغییر دهید. یکی از مواردی که به شدت به تقویت اشتها کمک میکند و شما افزایش فروش کافه را شاهد خواهید بود، راحتی در نشستن هنگان میل نوشیدنی یا عذا است. به دلیل اینکه استفاده خیلی تند از این رنگ ها، اساسا ممکن است که با روح کافه در تضاد باشد. برای طراحی رستوران مدرن باید با دقت و حساسیت بالایی در تعریف کانسپت رستوران عمل کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ برای تقویت اشتها در کافه با استفاده از این نکات مهم و کاربردی میتواند یک وجه تمایز بزرگ میان شما و رقبایتان باشد و موجب افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر گردد. هر چه به حریم خصوصی مشتریانتان بیشتر احترام بگذارید، آنها حس راحتی بیشتری خواهند داشت که منجر به مراجعه مجدد یا ماندگاری بیشتر و در نتیجه افزایش فروش کافه است. برای ایجاد چنین فضای آرامش بخشی باید فاصله میزها را بیشتر کنید. پس به صورتی آنها را طراحی کنید که در بهترین حالت ممکن بتواند باعث ایجاد حس آرامش و رضایت در آنان شود. نور ازجمله مهمترین عواملی است که در یک رستوران سنتی باید به آن توجه شود، زیرا که نورپردازی مناسب هم در میزان رضایت و احساس آرامش مشتریان تأثیر بسزایی دارد. یعنی، امکان صرف یک وعده ی غذایی صمیمانه تر هم درLULU فراهم شده است. اما باید بدانید که گاهی اگر محیط از نظر سمعی بصری آماده نباشد، ممکن است پخش موسیقی حتی آزار دهنده باشد.

اما باید یادتان باشد که رستوران یا کافه به هر حال با خوردن و نوشیدن همراه است و جزئی جدا ناپذیر آن است. امری که افزایش فروش کافه را به همراه دارد. این امر افزایش فروش کافه را تضمین میکند. به نظر شما این امر در افزایش فروش کافه موثر نیست؟ اگر در همان حال کارکنان کافه برای گرفتن یا تحویل سفارش در حال عبور باشند چه؟ تا به حال به این فکر کرده اید که اگر دو نقر که پشت به هم نشسته اند هم زمان بخواهند میز خود را ترک کنند، آیا فضای کافی برای بلند شدن دارند؟ از این رو کافی شاپها باید با توجه به نوع سلیقه مردم طراحی شوند. همین موضوع نیز باعث تفکیک دیزاین رستوران ها از هم می شود.فضای رستوران ها باید با نوع غذایی که ارائه می شود همسو باشد و حس خوشایندی را در فرد به وجود بیاورد. داخل آتریوم، یک سازه دو طبقه با ارتفاع 6/4 متری ساخته شده.

در نهایت یادتان باشد که پهن کردن یک فرش با طرحی زیبا و جذاب، در یک نقطه مناسب، فضا را بسیار دل انگیزتر خواهد کرد و حتی بر سایر جنبه های زیبایی شناسی محیط هم تاثیر می گذارد. این ایده ها به قدری انعطاف پذیر هستند که شما حتی می توانید با ادای احترام به کشور یا غذای مورد علاقه خود آن را در هر مکانی و با هر نوع غذایی اجرا کنید. کافی شاپ باید طوری طراحی شود که نور کافی در طی روز وارد فضای شما گردد و در شب نیز براساس نوع سبک انتخابی، نور کافی وجود داشته باشد. طراح دکوراسیون داخلی در این مرحله با توجه به سلیقه مشتریان و محیط قرارگیری کافی شاپ و سایر موارد بهترین سبک را انتخاب می کند. از این رو باید به این امر توجه کرد. این امر در طراحی داخلی کافی شاپ بسیار مهم است.

در کنارش هم بیشتر رنگهای تیره استفاده میشود. طراحی مدرن نوظهور (Midcentury) با کاوش در متریال جدید و با توجه به تکنولوژی جدید مشخص میشود ، در حالی که هنوز از موارد سنتی تجلیل می شود. حتما توجه کنید که لازم نیست تمام فضای کافه را میز و صندلی بچینید. اما چنانچه مکان کافه از نور طبیعی بهرهمند است از این فرصت طلایی استفاده کنید و دکوراسیون داخلی کافی شاپ خود را بهگونهای طراحی کنید، که از این نور حداکثر استفاده را ببرید. تحقق این امر ممکن نیست مگر با برخورداری از دکوراسیون و نورپردازی متفاوت در کافی شاپ. با کهنه بودن صندلیها، میزها و… ساده و یا مجلل بودن طرح این نردهها به سبک چیدمان و خواست رستوراندار بستگی دارد. معمولا در محلهای شلوغ کافی شاپ های زیادی به چشم میخورند و با کمی خلاقیت در طراحی داخلی کافه میتوانید مشتریان بسیاری را جذب کنید. امروزه تمایل جامعه به سمت این نوع دکور کافی شاپ سوق پیدا کرده است. منوی هر رستوران نشان دهنده هویت آن رستوران است و باید متناسب با نوع رستوران و دیزاین رستوران طراحی شود. مبلمان و دکوراسیون رستوران نیز با متریال چوب کار شده است که فضای رستوران را گرم و برای مشتری دلنشین می کنند.

به شکل ساده، این قانون به معنای استفاده از عناصر غذا در معماری داخلی کافی شاپ یا رستوران است. همه ما می دانیم که رنگ ها تأثیرات عمیق روانی بر روی افراد دارند و یکی از عناصر زیبایی شناسی ضروری در دکورسیون داخلی می باشد. یک منوی کاملا خلاقانه، متنوع و عالی می تواند هر مشتری را مجذوب کند. یک فضای خیرهکننده و بیمثال که هر کسی را به سمت خودش جذب میکند، رویای هر رستورانداری است. مطلوب است در طراحی دکوراسیون خارجی و نمای بیرونی کافه خود نهایت دقت و سلیقه را به کار گیرید. موقعیت مکانی که برای راهاندازی کافه خود انتخاب میکنید، باید بهگونهای باشد که بتواند مشتریان بیشتری را جذب نماید. ویژگی ها و اصولی که برای طراحی و تزیین دکوراسیون کافی شاپ وجود دارند، بسیار متنوع هستند و تقریبا می توان گفت که هر کافی شاپ باید بسته به شرایط، طراحی خاص و یونیک خود را داشته باشد. هیچ قانون کلی در رابطه با تزیین و اجرای دکوراسیون کافی شاپ و رستوران و دیزاین المان های مختلف دکوراسیون آنها وجود ندارد چون این موارد باید براساس فاکتورهای مختلف مشخص شوند. پس عالی قاپو را باید علاوه بر یکی از بهترین رستوران های سنتی تهران، یکی از بهترین رستوران های با موسیقی زنده تهران دانست که در شمال پایتخت قرار دارد.

تحقیقات نشان داده است که موسیقی نه تنها تاثیر زیادی بر افرادی که در رستوران کار میکنند میگذارد و باعث شادی آنها میشود، بلکه باعث ایجاد ذهنیت و خاطرهای خوب برای مشتریان شده و اشتهای آنها را زیاد میکند. به طور مثال تصور کنید که محل رستوران شما در کنار دریا می باشد و شما قصد ساخت یک رستوران در کنار دریا را دارید، به طور حتم معماری این رستوران بایستی با محیط اطراف خود همخوانی و مطابقت داشته باشد و حس و حال خوب مشتریانی که لب دریا آمده اند را حفظ نماید. آیا یک کافه خوب را فقط با کیفیت قهوهاش میسنجند؟ بگذارید یک فضا دم در ورودی یا در کنار پیشخوان به شکلی باشد که افراد تازه واردی که باید منتظر میز باشند یا میخواهند انتخاب کنند، حریم خصوصی مشتریانتان را خدشه دار نکنند. آنها در واقع میخواهند در زمینههای مختلف تجربههای تازه کسب نمایند.

آجرهای سنتی، صندلیهای چوبی و سقفهای قوسی شکل، همه المانهای سنتی بهخوبی رعایت طراحی داخلی رستوران ایتالیایی شدهاند. مکانهایی که در مراکز خرید یا در فاصلهای نزدیک به آنها واقع شدهاند نیز میتوانند یک گزینه مناسب برای راهاندازی کافی شاپ باشند. حتما یک فاصله منطقی بین پیشخوان و میزها در نظر بگیرید. اندازه میز را به طوری بگیرید که چیدن ظرف روی آن راحت باشد. اما از سوی دیگر، اگر در محیطی هستید که فکر می کنید بیشتر مشتریانتان برای قرارهای کاری و رسمی خود به رستوران شما مراجعه می کنند باید گزینه های دیگری را برای طراحی دکوراسیون رستوران خود در نظر بگیرید.

کافی شاپ و رستوران فقط مکانی برای سرو نوشیدنی و غذا نیست، بلکه مکانی برای کسب آرامش، روابط اجتماعی و قرارهای کاری و حس بودن در اجتماع است. البته باید توجه کرد این امر باید به شکلی بسیار ظریف در طراحی دکوراسیون کافی شاپ رعایت شود. بهره گیری از ایده های جذاب و متفاوت در طراحی داخلی کافه میتواند به وجه تمایز شما تبدیل و موجب جلب توجه بیشتر افراد برای حضور در کافه شود. هرقدر عایق صدا بیشتر باشد، صدایی که از داخل شی عبور کرده و به دیگران می رسد، کمتر می شود. طراحان و مهندسین در شرکت دکوراسیون با آگاهی از ترندهای روز دنیا در طراحی رستوران و طراحی عناصر مختلف می توانند طراحی های خلاقانه ای برای دکوراسیون رستوران داشته باشند . همچنین استفاده از استفاده از جملات جذاب و خلاقانه برای سردر کافی شاپ میتواند برای عابران جالب باشد. بر روی در کافی شاپ خود پنجرههای نسبتا بزرگی را ایجاد کنید تا افراد در هنگام گذر بتوانند فضای داخلی را نیز رصد کنند. از موارد مهم در هنگام راه اندازی کافی شاپ توجه به میزان مشتریان است.برای مثال کافه ای که در یک کوچه واقع شده در ابتدا مشتریان کمتری نسبت به کافیشاپهای واقع در خیابانهای اصلی دارد.