دریچه بازدید مزایای استفاده از دریچه بازدید تهویه مارکت دریچه بازدید

دریچه مشبک برای هوای برگشت و همچنین هوای تازه کلیه سیستمهای تهویه مطبوع مورد استفاده قرار میگیرد که میتوان هم بر روی دیوار و هم در زیر سقف نصب کرد. این امکان وجود دارد که در برخی بخش های ساختمان نتوان دریچه نصب کرد، زیرا پس از راه اندازی کولر، باد وارد این بخش ها نمی شود یا به خاطر تنظیم نبودن زاویه، فضا به شدت سرد می شود. ساختار دریچه های دیواری به گونه ای است که قابلیت تنظیم پره های آن در جهات مختلف وجود دارد. دریچه کولر آلومینیومی در ابعاد مختلف بدون محدودیت قابلیت تولید دارد . اگر می خواهید در فصل اوج گرما، بدون کول نمانید، با تعمیر و نگهداری منظم می توانید بهترین محافظت را در برابر خطوط یخ زده کولر گازی داشته باشید.

اگر دقت کرده باشید، مشکل اصلی کولرهای آبی، ایجاد رطوبت بالا و گرد و غبار است. بدین ترتیب در صورت عدم ایجاد مجدد جریان هوا از بیرون به داخل ساختمان توسط کانال کولر، بخشی از هوای داخل ساختمان از طریق کانال کولر خارج خواهد شد و نتیجه آن سرد شدن لوله دودکش می باشد که خود نشان از کمبود اکسیژن برای احتراق وسیله گاز سوز است. اگر مبرد کم باشد، گرما قادر نیست به طور کامل از خانه خارج شود و فشار داخل تهویه مطبوع شما نامتعادل می شود؛ پدیده ای که باعث یخ زدگی لوله کولر گازی خواهد شد. برای هدایت و تغییر مسیر هوادهی به محیط مورد نظر از دریچه کولر استفاده می شود، به وسیله دریچه کولر می توان جریان هوا را کم و زیاد و یا مسیر جریان ورودی به محیط داخل را تغییر داد. که در این بین، برخی را می توان خود افراد به راحتی رفع و تعمیر کنند و برخی دیگر را تنها باید به یک تعمیر کار متخصص بسپارند.

در دریچه هوا طرح قدیم، به جای دمپر های قاشقی و ریز از پره های عریض تر که قابلیت چفت شدن بیشتر را دارد، استفاده شده است. این دریچه کولر دارای دمپر جهت قابلیت تنظیم فشار هوا یا انسداد ورود هوا میباشد . ساختار دریچه کولر خطی مانند دیگر دریچه کولر ها از یک فریم در اطراف و خطوط گریلی در داخل فریم تشکیل می شود . این دیچه بازدید از ترکیب شیار های پرّه Zو ورق مشبک تشکیل میشود . دریچه هوا آلومینیومی خطی طرح اسلوت نیز از تیغه های Tشکل تشکیل شده که از تیغه های دریچه هوا خطی کله قندی بزرگتر است در نتیجه فاصله بین تیغه ها هم بیشتر میشوند و امکان خروج هوا نیز بالطبع بیشتر میشود .

دریچههای گرد پلاستیکی هم که در حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرند به منظور تنظیم هوای مطبوع در این فضاها به کار گرفته میشوند. به طورکلی کانال هوا به منظور هدایت هوای انواع دستگاه های تهویه مطبوع مانند هواساز، ایرواشرها، زنت ها، فن کویل های کانالی، اسپیلت های کانالی، کولر آبی و هواکش های سانتریفیوژ مورد استفاده قرار می گیرد. در پرو تهویه دریچه کولر از متریال آلومینیوم،آهن و چوب طراحی و ساخته خواهد شد. یک پیشنهاد موثر برای کم کردن زحمت تعویض پوشال استفاده از کولر هایی است، که در آنها به جای پوشال، پد سلولزی نصب شده است. علاوه بر این، مبرد درون سیمپیچ کندانسور باید خنک شود تا پس از انبساط، دمای آن به اندازه کافی کم شود تا اثر خنک کنندگی را ایجاد کند. مناسبترین دریچه برای پخش بهتر جریان هوای خنک کولر، دریچه کولر پلاستیکی است. در حالت نرمال، دریچه کولر گازی به تغییر زاویه یا جهت ورود هوا به فضای اتاق یا خانه، کمک میکند و شما میتوانید از طریق دریچه کولر گازی، مقدار هوای خنک یا گرمی که مایل هستید در محیط پخش شود را کنترل کنید.

در نتیجه کیفیت دریچه کولر آهنی طرح جدید با ضخامت ورق نسبت مستقیم دارد . بهکار گرفته میشوند. این کانالها در انتها مسیر و انشعابات خود به نوع چهارگوش نیاز خواهند داشت که این نوع نسبت به سایرین از محبوبیت بیشتری برخوردار است. به طور کلی محصولی مقرون به صرفه می باشد.. میتوان گفت بصورت کلی خیلی شبیه به نوع آلومینیومی است. بطور کلی تمام اکثر مزیتهای دریچههای آلومینیومی را دارا هستند. در صورتی که کانال کولر را قبل از استفاده از گرد و غبار جمع شده در آن تمیز نکنید، در هنگام روشن کردن تمام وسایل و فضای منزل پوشیده از گرد و خاک خواهد شد. یا اینکه ابعاد استاندارد دریچه کولر آبی بر جلوگیری از ورود خاک به خانه در هنگام روشن کردن کولر موثر است؟ اگر بخواهیم دو نمونه از دریچه کولرهای پلاستیکی را که کاربرد زیادی دارند جهت آگاهی علاقهمندان نام ببریم باید به دریچه بازدید پلاستیکی و دریچه گرد پلاستیکی اشاره کنیم. در صورتی که بخواهیم هوای عبوری از دریچه کولر مشبک را تنظیم یا مسدود کنیم از دمپر پشت این دریچه کولر استفاده می گردد .

پیشنهاد میشود در هنگام برداشتن مسدود کننده دریچه صبور باشید و این کار را با حوصله و دقت انجام دهید و در پایان سطح زیر مسدودکننده را با ماده پاک کننده مناسب تمیز کنید. چنانچه شما نیازمند سفارش و خرید انواع مختلفی از دریچه کولر آبی هستید از طریق ارتباط با فروشگاه اینترنتی عرضه کننده این محصولات خواهید توانست کالای مورد نظر خود را به آسانی تهیه کنید. حالا قادر به آن هستید که کولر را روشن کنید. جلوگیری از اتلافانرژی:دستگاه های کولر آبیبا نیروی آب و برق کار می کنند. سپس درب کولر آبی را باز کنید و مقداری آب تمیز در کف کولر بریزید.

در ساخت این مدل دریچه کولر نیز از فریم و لایه های داخلی چهارگوش استفاده می شود.این لایه ها بطور ثابت و تودرتو با فواصل منظم با استفاده از پروفیل های z شکل با متصل کننده هایی از پشت به هم متصل و تشکیل یک ساختار واحد را می دهند.به لحاظ فریم هم اگر دریچه کولر از جنس فلز باشد می توان از عرض های ٣ و ۵ سانتی استفاده نمود..اگر هم جنس این مدل دریچه کولر از نوع چوب یا ام دی اف باشد بر اساس نیاز فریم دریچه کولر طراحی و توسط سی ان سی تراش داده می شود.دریچه کولر چهار طرفه هم در سقف های معمولی و هم در سقف های کاذب تایلی قابل کاربرد می باشد. درمواردی که نیاز به پرتاب هوای کولر به چهار طرف باشد از دریچه کولر چهارطرفه استفاده می شود.این مدل دریچه کولر عمدتا بصورت سقفی مورد کاربرد قرار می گیرد.ساختار این دریچه کولر بصورت المان های چهارگوش و تودرتو طراحی می شود که هوای ورودی از دهانه انشعاب بطور متوازن به چهارسوی محیط پرتاب شود.دریچه کولر چهارطرفه از چهارنوع متریال و عمدتا از فلز آلومینیوم و ورق روغنی یا گالوانیزه ساخته می شود.البته دو نوع جنس دیگر از جمله چوب یا ام دی اف و پلاستیک نیز در ردیف متریال های تولید برای این دریچه کولر می باشند.

دریچه گرد بطور کلی در تمام انواع خود ازیک فریم گرد در محیط خود و همچنین لایه های مدور در قسمت داخلی تشمکیل شده دریچه بازدید است. یعنی تمام بخشهای آن شامل فریم، تیغههای هوا و پرههای دمپر از ورق روغنی ساخته میشود. این انواع با توجه به نوع سیستم تهویه و نوع مکان مورد استفاده آنها تقسیمبندیهای متفاوتی مانند دیواری، سقفی، مشیک و غیره را شامل میشوند. معمولاً مکان ها و مکان هایی در داخل ساختمان وجود دارد که باید در اسرع وقت یا در صورت نیاز از آنها بازدید کرد. در حالتی که این دریچه کولر به صورت دمپر دار مورد کاربرد قرار می گیرد برای باز و بسته کردن دریچه کولر از شاسی یا دسته ی دمپری که بر روی فریم این دریچه کولر تعبیه شده باید استفاده نمود . به این نکته هم توجه کنید که این ورق ها در ضخامت های مختلفی قابل عرضه هستند و بهتر است شما ضخامت های بالا را انتخاب کنید.

اگر بخواهیم در ارتباط با رنگ آن نیز صحبت کنیم، رنگی شبیه به نوع آلومینیومی دارد بصورتی که پودری و کورهای الکترو استاتیکی است. دریچه هوا در تمامی انواع وظیفه کاهش سرعت و افزایش فشار استاتیکی جریان درون سیستم را دارا است. با استفاده از این فن تهویه محوطه ها انرژی زیادی هدر نمی دهد و هزینه های ناشی از مصرف برق ساختمان نیز کاهش پیدا می کند. از دریچه مشبک با توجه به نوع سیستم تهویه مطبوع هم به صورت دمپردار و هم به صورت بدون دمپر استفاده میشود. پاسخ داده شود. همچنین در ادامه به اهمیت نوع دریچه در تهویه هوا در محیط منزل و ادارات صحبت خواهیم کرد.

در ابتدا سعی شده است تا به سوال دریچه کولر چیست؟ توجه به اینکه این برزنت همیشه سالم و عاری از هرگونه گرد و غبار است، نکته ای اساسی در پاسخ این سوال که چگونه دریچه کولر خانه را تمیز کنیم، است. دریچه کولر آلومینیومی طرح جدید به طور معمول به صورت دیواری به کار گرفته میشود . یکی از عمومیترین و بهترین نوع دریچههای کولر که از زمان قدیم تاکنون مورد استفاده قرار میگیرد و بسیار مورد توجه افراد و کارکنان است، دریچههای کولر آلومینیومی است. این دریچه گرد از دو نوع جنس آلومینیومی و پلاستیکی ( پی وی سی ) تولید میشود. جنس این مدل دریچه کولر عموماً از آلومینیوم است ، اما بنا به درخواست کارفرما از آهن و استیل هم ساخته می شود . در صورتی که شما به تازگی وارد یک خانه شده باشید که کانال کولر ندارد، مجبور خواهید شد از یک بنا برای خراب کردن سقف کمک بگیرید تا قادر به کانال کشی کولر باشید. دریچه پلاستیکی هم به صورت دیواری و هم به صورت سقفی قابلیتِ نصب و استفاده خواهد داشت.. دریچه پلاستیکی سقفیِ چهارطرفه دارای ساختاری مشابه با دریچههای سقفیِ چهارطرفه آلومینیومی است که هم میتواند در درونِ تایل قرار گیرد و هم میتواندبه صورت مستقیم در دهانهی خروجیِ انشعاب ِ کانال هوا نصب و تعبیه گردد.