رولز رویس و گروه موتور هیوندای تفاهم نامه امضا کردند تا با استفاده از پیشرانه تمام الکتریکی و فناوری پیل سوختی هیدروژنی در بازار پیشرفته تحرک هوایی پیشروی کنند.

– پایان –

درباره گروه موتور هیوندای
گروه موتور هیوندای یک شرکت جهانی است که یک زنجیره ارزش مبتنی بر تحرک، فولاد و ساخت و ساز و همچنین لجستیک، مالی، فناوری اطلاعات و خدمات ایجاد کرده است.

یادداشت تفاهم (MOU) بین رولزرویس و گروه موتور هیوندای شامل پنج هدف استراتژیک است:

 • همکاری در توسعه فناوری و الزامات سیستم های قدرت و نیروی محرکه برای بخش تحرک هوایی پیشرفته هیوندای.
 • همکاری در صنعتی سازی سیستم های قدرت و نیروی محرکه رولز رویس برای بازار تحرک هوایی پیشرفته.
 • توسعه سیستم های پیشرانه الکتریکی مبتنی بر سلول های سوختی هیدروژنی به عنوان منبع انرژی برای پلت فرم های رم هیوندای.
 • همکاری برای ارائه یک سیستم محرکه الکتریکی سلول سوختی مشترک به بازار گسترده تر AAM.
 • ارائه یک نمایش مشترک هواپیمای الکتریکی سلول سوختی تا سال 2025.

جیوون شین، رئیس گروه موتور هیوندای، گفت: ما از همکاری با رولزرویس برای استفاده از تخصص هوانوردی و گواهینامه آنها برای تسریع توسعه سیستم‌های محرکه سلول سوختی هیدروژنی خوشحالیم. هیوندای با موفقیت سیستم‌های پیل سوختی هیدروژنی را به بازار جهانی خودرو تحویل داده است و اکنون در حال بررسی امکان‌سنجی فناوری‌های پیشرانه الکتریکی و هیدروژنی برای یکپارچه‌سازی هوافضا است. ما معتقدیم که این فناوری کلیدی برای حمایت از هدف صنعت هوانوردی جهانی برای پرواز خالص کربن صفر تا سال 2050 است.

راب واتسون، رئیس شرکت رولزرویس الکتریکال، گفت: “ما از شراکت با گروه موتور هیوندای خوشحالیم که فرصتی ارزشمند برای استفاده و توسعه توانایی‌های هر شرکت از بخش‌های هوافضا و خودرو فراهم می‌کند. بازار تحرک هوایی پیشرفته پتانسیل تجاری زیادی را ارائه می دهد، و این همکاری از جاه طلبی های مشترک ما برای پیشروی در بازار تحرک هوایی پیشرفته پشتیبانی می کند. این همچنین نشان دیگری از نقش رولزرویس در ارائه راه حل هایی است که مسافران را قادر می سازد تا به طور پایدار سفر کنند و به تحویل کربن خالص صفر تا سال 2050 کمک کنند.

سال گذشته، رولز رویس مسیری را برای کاهش انتشار کربن صفر اعلام کرد و فناوری الکتریکی آن یکی از راه‌های کمک به کربن زدایی بخش‌های حیاتی اقتصاد جهانی است. رولز رویس متعهد است که محصولات جدید خود را تا سال 2030 با کربن خالص صفر و تمام محصولاتش تا سال 2050 با کربن خالص صفر سازگار کنند.

با حدود 250000 کارمند در سراسر جهان، برندهای متحرک گروه شامل هیوندای، کیا و جنسیس است.

تماس با رولز رویس
سارا جونز
رئیس بخش ارتباطات، رولزرویس الکتریکال
[email protected]
+44 7968906469منبع

مسلح به تفکر خلاق، ارتباطات مشارکتی و اراده برای مقابله با هر چالشی، ما در تلاش برای ایجاد آینده ای بهتر برای همه هستیم.

نمایشگاه هوایی فارنبرو، بریتانیا، 18 ژوئیه 2022 – رولز رویس و گروه موتور هیوندای امروز برنامه‌هایی را برای همکاری در جهت آوردن پیشرانه تمام الکتریکی و فناوری پیل سوختی هیدروژنی به بازار تحرک هوایی پیشرفته (AAM) اعلام کردند. این مشارکت از قابلیت‌های هوانوردی و صدور گواهینامه رولز رویس و فن‌آوری‌های پیل سوختی هیدروژنی و قابلیت صنعتی‌سازی گروه موتور هیوندای بهره می‌برد. هر دو شرکت چشم انداز پیشرو در بازار AAM ارائه راه حل های الکتریکی با باتری و سلول سوختی به بازارهای حمل و نقل هوایی شهری (UAM) و تحرک هوایی منطقه ای (RAM) و پیشبرد حمل و نقل هوایی پایدار دارند.

تماس با گروه موتور هیوندای
جین چا
تیم روابط عمومی جهانی / گروه موتور هیوندای
[email protected]
+82-2-3464-2128

درباره Rolls-Royce Holdings plc

  1. رولزرویس پیشگام قدرتی است که برای اتصال، قدرت و محافظت از جامعه مهم است. ما متعهد شده‌ایم تا سال 2030 به انتشار خالص گازهای گلخانه‌ای در عملیات خود دست یابیم (به استثنای آزمایش محصول) و به کمپین مسابقه تا صفر سازمان ملل در سال 2020 ملحق شده‌ایم، با تأیید جاه‌طلبی خود برای ایفای نقش اساسی در توانمندسازی بخش‌هایی که در آن فعالیت می‌کنیم به صفر خالص برسند. کربن تا سال 2050
  2. رولزرویس در بیش از 150 کشور جهان مشتریان دارد که شامل بیش از 400 شرکت هواپیمایی و مشتری اجاره ای، 160 نیروی مسلح و نیروی دریایی و بیش از 5000 مشتری انرژی و هسته ای است.
  3. درآمد پایه سالانه 10.95 میلیارد پوند در سال 2021 بود، سود عملیاتی اساسی 414 میلیون پوند بود و ما 1.18 میلیارد پوند در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کردیم. ما همچنین از شبکه جهانی 28 مرکز فناوری دانشگاه پشتیبانی می کنیم که مهندسان رولزرویس را در خط مقدم تحقیقات علمی قرار می دهند.
  4. Rolls-Royce Holdings plc یک شرکت سهامی عام است (LSE: RR., ADR: RYCEY, LEI: 213800EC7997ZBLZJH69)

مراسم امضای قرارداد در غرفه سوپرنال در نمایشگاه هوایی فارنبرو برگزار شد و وارن ایست، مدیر عامل رولز رویس، گرازیا ویتادینی، مدیر ارشد فناوری و استراتژی و راب واتسون، رئیس شرکت رولز رویس الکتریکی و همچنین یویسون چانگ، رئیس اجرایی شرکت داشتند. از گروه هیوندای موتور، جیوون شین، رئیس و رئیس بخش AAM گروه موتور هیوندای، و جیونگ سانگ، معاون بخش AAM گروه موتور هیوندای.

گروه موتور هیوندای اوایل سال جاری نقشه راه تجاری AAM خود را اعلام کرد که بخش های UAM و RAM را در بر می گیرد تا راه حل های حمل و نقل هوایی سازگار با محیط زیست را برای افراد در داخل و بین شهرها ارائه دهد. واحد Supernal گروه هیوندای موتور مستقر در ایالات متحده قصد دارد خدمات تجاری کسب و کارهای UAM را در ایالات متحده در سال 2028 آغاز کند در حالی که گروه موتور هیوندای قصد دارد خدمات رم را در دهه 2030 راه اندازی کند.

مزایای استفاده از یک سیستم پیل سوختی هیدروژنی در یک سیستم محرکه هواپیمای تمام الکتریکی این است که یک منبع انرژی داخل هواپیما با انتشار صفر، بی صدا و قابل اعتماد است که مقیاس پذیری در ارائه قدرت و همچنین برد پروازهای مسافت طولانی را امکان پذیر می کند. هیوندای با رولزرویس همکاری خواهد کرد تا سلول‌های سوختی هیدروژنی، سیستم‌های ذخیره‌سازی و زیرساخت‌ها را به بازارهای هوافضا بیاورد و این فناوری را در خودروهای رم هیوندای و سیستم‌های محرکه تمام الکتریکی و هیبریدی-الکتریکی رولز رویس ارتقا دهد.