شرکت هیوندای موتور آمریکا در مسابقات استقامت 24 ساعته نوربرگ رینگ در آلمان

  • هیوندای موتور آمریکا در مسابقه 24 ساعته ADAC TotalEnergies وارد One Elantra N TCR می شود.
  • خط رانندگان هیوندای شامل تیلور هاگلر، مایکل لوئیس، میسون فیلیپی و هری گوتساکر است.
  • تیم ایالات متحده در یک نبرد تن به تن با همتایان اروپایی خود شرکت خواهد کرد
  • جف ریکا به عنوان تنها راننده آمریکایی برای شرکت در هیوندای i30 Fastback N Cup انتخاب شد.

مایکل لوئیس گفت: “هیوندای و برایان هرتا اتواسپرت چنین فرصت های بزرگی را به ما می دهند.” رقابت در یک رویداد تاریخی، منحصربه‌فرد و دیوانه‌کننده که در آن می‌توانیم خودروهای هیوندای را در میان رقابت‌های بزرگ به نمایش بگذاریم، جالب است. 24 ساعت در اطراف احتمالاً سخت ترین مدار موجود است، اما ما آن را دوست داریم و این همان چیزهایی است که ما به دنبال انجام آن هستیم. از هیوندای تشکر می کنیم که این امر را برای ما انجام داد و ما تمام تلاش خود را می کنیم و لذت می بریم.

برای واجد شرایط بودن برای رقابت، هر چهار راننده هیوندای BHA باید در کلاس های آموزنده، مسابقات سری استقامت نوربرگ رینگ (NLS) و یک مسابقه مقدماتی خاص قبل از ورود به رویداد 24 ساعته ADAC TotalEnergies شرکت کنند. در مسابقات NLS مورد نیاز، هر چهار راننده یک تراموا هیوندای i30 N را هدایت می‌کنند که تنها دارای تجهیزات ایمنی کمی اصلاح‌شده در جفت‌های کمک راننده از Halger و Lewis سپس Gottsacker و Filippi است. با توجه به شرایط واجد شرایط بودن، رانندگان 6 سفر به آلمان تا آغاز تعطیلات آخر هفته نوربرگ رینگ 24 ساعته خواهند داشت. رانندگان BHA به سرعت از وظایف عادی خود در رویدادهای IMSA Michelin Pilot Challenge عبور خواهند کرد تا برای مسابقات NLS آتی خود به آلمان سفر کنند. بلافاصله پس از به اهتزاز درآوردن پرچم شطرنجی در جاده بین المللی Sebring، رانندگان برای اطمینان از شرکت به موقع خود در اولین مسابقه NLS خود حرکت می کنند.

از سال 1970، پیست 24 ساعته نوربرگ رینگ یکی از اصلی‌ترین بخش‌های شبکه مسابقه اروپا بوده است که خودروهای تور و مسابقات استقامت GT را برجسته می‌کند. مسابقات تیمی تارگت با دنیای مسابقات TCR در اروپا غریبه نیست و رانندگان هیوندای BHA را قبل از اولین حضورشان در Nürburgring 24 Hours آشنا می کند. Target Competition جوایز قهرمانی، از جمله قهرمانی پشت سر هم در رانندگان و قهرمانی تیم در سری‌های بین‌المللی TCR (2015) و سری ADAC TCR آلمان (2016، 2017) و همچنین تصاحب TCR Europe Trophy در سال 2017 را به دست آورده است.

میسون فیلیپی گفت: “من بسیار سپاسگزارم که هیوندای این کار را انجام داد و این باعث افتخار است که نماینده تیم آمریکا در نوربرگ رینگ هستم.” پیست طاقت فرسا اما سرگرم کننده. رانندگی هیوندای سرگرم کننده است و پشت سر گذاشتن مدل های N بیشتر در حین کباب کردن در Nordschleife هیجان انگیز خواهد بود. پیست نوربرگ رینگ پیست مورد علاقه من است که تا به حال رانندگی کرده ام و با رقابت به یکی از رویاهایم می رسم. در چند ماه آینده وجود دارد.”

هیوندای موتور آمریکا
هیوندای موتور آمریکا بر روی «پیشرفت برای بشریت» و راه‌حل‌های هوشمند حرکت تمرکز دارد. هیوندای مجموعه‌ای از خودروها، شاسی‌بلندها و خودروهای الکتریکی را به مصرف‌کنندگان آمریکایی ارائه می‌کند. 830 فروشنده ما در سال 2022 بیش از 724000 وسیله نقلیه در ایالات متحده فروختند و تقریباً نیمی از آنها در هیوندای موتور تولید آلاباما ساخته شدند. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید www.HyundaiNews.com.

###

جف ریکا از Ricca Autosport با گسترش دامنه بین‌المللی هیوندای در سراسر Nürburgring 24 Hours نماینده هیوندای موتور آمریکا در کلاس VT2 هیوندای i30 Fastback N Cup به‌عنوان تنها راننده از ایالات متحده از طریق برنامه جهانی هیوندای “جرأت به رویا” خواهد بود. ریکا در حال حاضر یک هیوندای النترا N را در کلاس TC مسابقات قهرمانی SRO TC America 2023 با قدرت‌گیری Skip Barber Racing School رانندگی می‌کند و تجربه قبلی در این رویداد 24 ساعته برای ارائه دانش کلیدی از رقابت اروپایی دارد.

منبع

1. 10-11 مارس: کلاس آموزشی اجباری نوربرگ رینگ
2. 18 تا 19 مارس: مسابقه NLS شماره 1 در نوربرگ رینگ
3. 31 مارس – 1 آوریل: مسابقه شماره 2 NLS در نوربرگ رینگ
4. 12-15 آوریل: مسابقه NLS شماره 3 در نوربرگ رینگ
5. 21-22 آوریل: مسابقات مقدماتی Nürburgring 24
6. 18-21 مه: Nürburgring 24 Hours


تیلور هاگلر و مایکل لوئیس، رانندگان شماره 1 هیوندای النترا N TCR برای خودرو اسپورت برایان هرتا، در مسیر مسابقه استقامتی BMW M در جاده بین‌المللی دیتونا در دیتونا بیچ، فلوریدا، 27 ژانویه 2023 (عکس/ برایان هرتا) Autosport/LAT)

هیوندای موتور آمریکا روشن است توییتر | یوتیوب | فیس بوک | اینستاگرام | لینکدین | TikTok

برنامه رویدادهای منتهی به نوربرگ رینگ 24 ساعته

هری گاتساکر گفت: “ما در ابتدا در مورد این برنامه چند سال پیش بحث کردیم و من مشتاقانه منتظر این فرصت بودم زیرا فقط یک مفهوم بود.” آمریکا در مسابقه 24 ساعته نوربرگ رینگ شرکت خواهد کرد. حتی برای رسیدن به جدول در ماه مه تلاش زیادی لازم است و ما قدم به قدم با هم کار خواهیم کرد تا موفق شویم.”

خط رانندگان شامل مسابقات قهرمانی IMSA Michelin Pilot Challenge (IMPC) متشکل از تیلور هاگلر و مایکل لوئیس در کنار میسون فیلیپی و هری گوتساکر خواهد بود. پشت فرمان هیوندای النترا N TCR، رانندگان BHA نماینده تیم ایالات متحده آمریکا را به صحنه 24 ساعته نوربرگ رینگ می آورند و در نبردی رودررو با همتایان اروپایی خود در TCR شرکت می کنند. اولین حضور هیوندای موتور آمریکا در سال 2023 پس از آن صورت می گیرد که سازنده در ابتدا قصد داشت در سال 2020 قبل از همه گیری ویروس کرونا در پیست 24 ساعته نوربرگ رینگ شرکت کند.


FOUNTAIN VALLEY، کالیفرنیا، 9 مارس 2023 –
برای اولین بار، هیوندای موتور آمریکا قرار است در مسابقه 24 ساعته ADAC TotalEnergies در پیست نوربرگ رینگ آلمان در تاریخ 20 تا 21 می 2023 شرکت کند. هیوندای موتور آمریکا در کنار هیوندای موتور اسپورت GmbH با Target Competition برای ارائه یک Elantra N TCR منفرد همکاری خواهد کرد. ورود به صورت آزمایشی توسط مجموعه ای از رانندگان قدیمی هیوندای از Bryan Herta Autosport (BHA).

تیلور هاگلر گفت: “من مشتاقانه منتظر نمایندگی هیوندای ایالات متحده در یک برنامه بین المللی برای اولین بار در آلمان هستم.” ما این فرصت را خواهیم داشت که طیف گسترده‌ای از نسخه‌های آماده‌شده برای مسابقه خودروهای N را در حالی که برای واجد شرایط بودن برای مسابقه تلاش می‌کنیم، نمونه‌برداری کنیم. این یک بهار شلوغ خواهد بود که تدارکات برنامه های IMSA و Nürburgring 24 ما را متعادل می کند و برای آماده شدن برای مسابقه وقت خود را در شبیه ساز سپری می کند!