مراسم افتتاحیه رییونیون هیوندای تولد دوباره کانسپت پونی کوپه هیوندای موتور را جشن گرفت


  • مهندسان و طراحان سابق و فعلی هیوندای بازسازی کانسپت پونی کوپه را در زادگاه طرح اصلی و اولین آن در سال 1974 گرامی می دارند.
  • بازسازی نشان دهنده گذشته تاریخی، موفقیت حال و چشم انداز حرکتی آینده شرکت است که در کنار کانسپت مفهومی نوآورانه N Vision 74 الهام گرفته از پونی کوپه نشان داده شده است.
  • هیوندای موتور خودروی مفهومی N Vision 74 “Rolling Lab” الهام گرفته از پونی کوپه را وارد رقابت خودروهای مفهومی در Concorso d’Eleganza Villa d’Este می کند.

دریاچه کومو/سئول، 19 مه 2023 – شرکت هیوندای موتور امروز بازسازی خودروی مفهومی پونی کوپه را در مراسم افتتاحیه هیوندای رییونیون که در ویلا تاریخی پلینیانا در دریاچه کومو ایتالیا برگزار شد، جشن گرفت.

این رویداد مهندسان و طراحان سابق و فعلی هیوندای را گرد هم آورد تا یادآوری از بازسازی قبلی اعلام شده خودروی مفهومی 1974 باشد که منجر به ایجاد خط تولید پونی این برند، اولین مدل‌های تولید انبوه مستقل کره‌ای شد.

هیوندای موتور با شرکت طراحی ایتالیایی GFG Style، به ویژه بنیانگذاران پدر و پسرش جورجتو و فابریزیو جوجارو برای بازسازی کانسپت پونی کوپه تأثیرگذار 1974 که جورجتو جوان برای اولین هیوندای در نمایشگاه موتور تورین 1974 خلق کرد، همکاری کرد.

در این مراسم، هیوندای موتور کانسپت N Vision 74 خود را نیز به نمایش گذاشت که از کانسپت پونی کوپه الهام گرفته شده بود. این دو وسیله نقلیه نشان دهنده تبار مشترک بین گذشته و آینده این شرکت هستند و ادامه جاه طلبی آن برای نوآوری و جسور بودن را نشان می دهند.

“با وجود محیط صنعتی ضعیف در دهه 1970، پدربزرگ من و جو یونگ چانگ، رئیس موسس هیوندای، قلب و روح خود را برای بازسازی اقتصاد کره و بهبود زندگی مردم آن پس از جنگ ویرانگر کره ریختند. او سرانجام به دیدگاه خود برای ساختن کره پی برد. Euisun Chung، رئیس هیئت مدیره گروه هیوندای موتور گفت، کشوری که قادر است وسایل نقلیه خود را با کمال توسعه دهد. من صمیمانه تشکر می کنم از همه افرادی از ایتالیا و کره که نقش مهمی در موفقیت پونی ایفا کردند.

هیوندای رییونیون، پلتفرم برند میراثی که به گذشته هیوندای موتور و مسیر آینده آن منعکس می‌شود، تمام طراحان و مهندسان دخیل در N Vision 74 و کانسپت اولیه پونی کوپه، از جمله جورجتو جوجارو و رئیس سابق هیوندای موتور، چونگ گو لی را گرد هم آورده است. برای جشن

جاهون چانگ، رئیس و مدیر عامل شرکت هیوندای موتور گفت: «در عصر برق‌سازی، شرط کلیدی برای شرکت هیوندای موتور برای تبدیل شدن به یک رهبر در حمل‌ونقل آینده، توانایی ما برای وفادار ماندن به ارزش‌های تزلزل‌ناپذیری است که به ارث برده‌ایم.» با حرکت رو به جلو، از طریق رییونیون هیوندای و سایر ابتکارات ارتباطی میراث، ما به استفاده از گذشته خود به عنوان یک بردار منحصر به فرد برای نوآوری آینده خود ادامه خواهیم داد.

هیوندای موتور کانسپت پونی کوپه اصلی را در سال 1974 در نمایشگاه خودروی تورین معرفی کرد که در آن زمان یک نمایشگاه بزرگ بین المللی خودرو بود. نمای بیرونی این خودروی اسپرت دو در دارای خط سقف شیک، سطوح خالص، پروفیل های تناسب پویا و شکلی منحصر به فرد برای ستون B بود که روحیه جسورانه آن را ارتقا داد. فضای داخلی با طراحی مونوکوک Giugiaro و معماری شناور محور راننده، حساسیت نمادینی را به نمایش گذاشت.

پونی کوپه کانسپت 1974 با حساسیت زیبایی شناختی منحصر به فرد خود، یک مدل پیشگامانه در زمان خود بود. متأسفانه به دلیل شرایط نامطلوب اقتصاد جهانی در اواخر دهه 1970، آنچه می توانست اولین خودروی اسپورت پر شور هیوندای باشد، نتوانست به تولید تجاری برسد و در تاریخ گم شد. با این وجود، این مفهوم به بیدار شدن قدردانی از اصول طراحی نوآورانه در شرکت در روزهای اولیه کمک کرد، و بنابراین به عنوان تأثیر قابل توجهی در جهت طراحی تلاش‌های فعلی و آینده آن عمل کرد.

کانسپت پونی کوپه 1974 مظهر تمایل موسس هیوندای جو-یونگ چانگ برای ایجاد یک “خودروی اسپرت با عملکرد بالا” در زمانی بود که هیوندای هنوز توانایی طراحی یا توسعه یک مدل را به تنهایی نداشت. در نهایت، جاه طلبی هیوندای برای صادرات خودرو به کشورهای توسعه یافته، نشاط بخشیدن به اقتصاد کره و بهبود استاندارد زندگی کره ای ها محقق شد. تقریباً نیم قرن پس از معرفی این کانسپت، اولین هیوندای رییونیون به کانسپت پونی کوپه و ایتالیا ادای احترام کرد و نوآوری انسان محوری را که تلاش های هیوندای موتور را هدایت می کند و هنوز هم در حال انجام است، جشن می گیرد.

N Vision 74 با الهام از Pony Coupe برای رقابت در رقابت خودروهای مفهومی
هیوندای موتور قصد دارد از 19 تا 21 می در Concorso d’Eleganza Villa d’Este، یکی از سه مسابقه برتر خودروهای کلاسیک و مفهومی جهان، N Vision 74 خود را وارد کند. دسته بندی بر اساس میراث طراحی آن در صحنه جهانی.

N Vision 74 که در سال 2022 با استقبال زیادی روبه‌رو شد، چیزی بیش از یک خودروی مفهومی معمولی است. این خودروی توسعه هیوندای N هیبریدی هیبریدی «Rolling Lab» است. طراحی آن از کانسپت پونی کوپه 1974 الهام گرفته شده است و مظهر چشم انداز آینده این شرکت برای تحرک پاک است. N Vision 74 دارای برخی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های این شرکت است که دارای موتورهای دوگانه مستقل چپ و راست در چرخ‌های عقب، قدرت خروجی 680 اسب بخار و شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت کمتر از 4 ثانیه است. نیرو توسط یک پشته سلول سوختی هیدروژنی 85 کیلوواتی در جلو، یک باتری لیتیوم یونی 62 کیلووات ساعتی بین راننده و سرنشین و دو مخزن هیدروژن 2.1 کیلوگرمی در عقب تامین می‌شود تا مسافت رانندگی نزدیک به 600 کیلومتر را فراهم کند.

این مدل مفهومی منحصربه‌فرد قبلاً به دلیل طراحی آینده‌نگر و معماری نوآورانه هیبریدی پیل سوختی، از جمله جایزه «Instant Icon» جایزه TopGear.com 2022، تحسین گسترده‌ای را به خود اختصاص داده است.

– پایان –

درباره شرکت هیوندای موتور
شرکت هیوندای موتور که در سال 1967 تأسیس شد، در بیش از 200 کشور جهان با بیش از 120000 کارمند برای مقابله با چالش‌های حرکتی در دنیای واقعی در سراسر جهان حضور دارد. هیوندای موتور بر اساس چشم انداز برند “پیشرفت برای بشریت” در حال تسریع تبدیل خود به ارائه دهنده راه حل های هوشمند تحرک است. این شرکت در فناوری‌های پیشرفته مانند روباتیک و تحرک هوایی پیشرفته (AAM) سرمایه‌گذاری می‌کند تا راه‌حل‌های تحرک انقلابی را ایجاد کند، در حالی که به دنبال نوآوری باز برای معرفی خدمات حمل‌ونقل آینده است. هیوندای به دنبال آینده ای پایدار برای جهان، به تلاش های خود برای معرفی خودروهای بدون آلایندگی مجهز به فناوری های پیل سوختی هیدروژنی و EV ادامه خواهد داد.

مخاطب:
سان وو کیم
تیم محتوای روابط عمومی جهانی / شرکت هیوندای موتور
[email protected]
+82 2 3464 2921منبع