ناوگان پیل سوختی XCIENT 5 میلیون کیلومتر را طی می کند و رهبری هیدروژنی هیوندای را تقویت می کند

مارک فریمولر، معاون ارشد و رئیس بخش نوآوری کسب و کار خودروهای تجاری در شرکت هیوندای موتور، گفت: «XCIENT Fuel Cell اولین کامیون پیل سوختی سنگین جهان است که به 5 میلیون کیلومتر رانندگی تجمعی در عملکرد مشتری واقعی دست می یابد. تجربه ای که ما به دست آورده ایم و نقطه عطفی که در سوئیس به دست آورده ایم، بینش خوبی برای بسیاری از کشورهایی که در حال آماده شدن برای گذار به یک جامعه هیدروژنی پایدار هستند، ارائه می دهد. بر اساس این سابقه اثبات شده عملیات موفقیت آمیز در سوئیس، ما این تجارت را در سراسر اروپا گسترش خواهیم داد.منبع

###

  • XCIENT Fuel Cell اولین کامیون پیل سوختی سنگین در جهان است که به 5 میلیون کیلومتر رانندگی تجمعی در عملکرد مشتری واقعی دست می یابد.
  • در مجموع 47 کامیون تجاری هیدروژنی در 23 شرکت سوئیسی در زمینه های لجستیک، توزیع و تکمیل سوپرمارکت مشغول به کار هستند.
  • هیوندای برای افزایش بیشتر کربن زدایی خودروهای تجاری، از بینش های مختلف مشارکت عمومی-خصوصی بهره می برد.

اطلاعات بیشتر در مورد موتور هیوندای و محصولات آن را می توانید در آدرس زیر مشاهده کنید: http://worldwide.hyundai.com یا http://globalpr.hyundai.com

در سال 2019 هیوندای موتور Hyundai Hydrogen Mobility (HHM) را با مشارکت شرکت سوئیسی H2 Energy که با انجمن H2 Mobility Switzerland، سازنده شبکه سوخت‌رسانی هیدروژن و مشتری XCIENT و شرکت تولید هیدروژن سبز Hydrospider شریک شد، تأسیس کرد. هیوندای موتور نقش مهمی در ایجاد یک اکوسیستم کامیون سنگین پیل سوختی هیدروژن سبز بدون آلایندگی ایفا می کند که در آن تامین خودرو، سوخت هیدروژن و تولید هیدروژن سبز به صورت ارگانیک به هم مرتبط هستند.


سئول، 27 اکتبر 2022
– شرکت هیوندای موتور امروز اعلام کرد که ناوگان کامیون های سنگین XCIENT Fuel Cell در سوئیس بیش از 5 میلیون کیلومتر در دو سال انباشته شده است. از سال 2020، این شرکت 47 دستگاه از کامیون های تجاری هیدروژنی و بدون آلایندگی را به 23 شرکت سوئیسی صادر کرد که از آنها برای تدارکات، توزیع و انجام سوپرمارکت استفاده می کنند.

کامیون‌های پیل سوختی XCIENT در زمینه‌های مختلفی از جمله لجستیک، تولید و خرده‌فروشی در بازارهای کلیدی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند که نشان‌دهنده رهبری هیوندای موتور در فناوری پیل سوختی است. در آگوست 2022، هیوندای موتور ورود موفقیت آمیز خود به آلمان را با هفت شرکت محلی اعلام کرد که قصد دارند کامیون های سلول سوختی XCIENT را در خدمات ناوگان با بودجه دولت آلمان برای طرح خودروهای تجاری دوستدار محیط زیست مستقر کنند. اخیراً، هیوندای موتور کمک های مالی 2021 (TAG) آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) را برای استقرار کامیون های بیشتر XCIENT Fuel Cell در کالیفرنیا به اضافه 30 کامیون که در پروژه NorCal Zero آغاز خواهد شد، تضمین کرد. عملیات در بندر اوکلند در اواسط سال آینده.

درباره شرکت هیوندای موتور
شرکت هیوندای موتور که در سال 1967 تأسیس شد، در بیش از 200 کشور جهان با بیش از 120000 کارمند برای مقابله با چالش‌های حرکتی در دنیای واقعی در سراسر جهان حضور دارد. هیوندای موتور بر اساس چشم انداز برند “پیشرفت برای بشریت” در حال تسریع تبدیل خود به ارائه دهنده راه حل های هوشمند تحرک است. این شرکت در فناوری‌های پیشرفته مانند روباتیک و تحرک هوایی پیشرفته (AAM) سرمایه‌گذاری می‌کند تا راه‌حل‌های تحرک انقلابی را ایجاد کند، در حالی که به دنبال نوآوری باز برای معرفی خدمات حمل‌ونقل آینده است. هیوندای به دنبال آینده‌ای پایدار برای جهان، به تلاش‌های خود برای معرفی خودروهای بدون آلایندگی مجهز به فناوری‌های پیل سوختی هیدروژنی و EV ادامه خواهد داد.

هیوندای موتور از بینش‌های این مشارکت‌های دولتی و خصوصی برای پیشبرد بیشتر کربن زدایی خودروهای تجاری از طریق پیشرفت فناوری الکتریکی پیل سوختی هیدروژنی استفاده خواهد کرد.

پیل سوختی XCIENT به یک سیستم پیل سوختی هیدروژنی 180 کیلوواتی با دو پشته پیل سوختی 90 کیلوواتی مجهز شده است. دوام سیستم و راندمان کلی سوخت خودرو مطابق با خواسته های مشتریان ناوگان تجاری است. موتور الکترونیکی 350 کیلوواتی با حداکثر گشتاور 2237 نیوتن متر عملکرد رانندگی پویا را امکان پذیر می کند. هفت مخزن بزرگ هیدروژن آن ظرفیت ذخیره سازی ترکیبی حدود 31 کیلوگرم سوخت را ارائه می دهد، در حالی که مجموعه سه باتری با قدرت 72 کیلووات ساعت از عملکرد پشتیبانی می کند. برد رانندگی در شرایط واقعی بیش از 400 کیلومتر در هر شارژ است. سوخت گیری یک مخزن پر از هیدروژن بسته به دمای محیط حدود 8 تا 20 دقیقه طول می کشد.