نخستین شورای رسانه و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد دانشگاه علوم پزشکی ایران-دراگمد

نخستین شورای رسانه و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد دانشگاه علوم پزشکی ایران-دراگمد

اگر كاربر در مقابل اطلاعات نادرست منفعلانه اقدام به تغيير رفتار سلامت خود كند عواقب خوشي براي او تصور نمي شود. اين نگراني زماني بيشتر مي‌شود كه نتايج تحقيقات نشان مي‌دهد كه 90 درصد از كاربران از اطلاعات سلامت آنلاين رضايت دارند (Cline & Haynes.2001). بدون اخذ مجوز کتبی از “مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی” پیگرد قانونی دارد. حدود یک و نیم سال قبل ایده داشتن رسانه‌ اختصاصی گروه پزشکان و قانون در هیئت اجرایی گروه مطرح و ‌پس از چندین ماه جدل‌، مباحثه و گفت‌وگوهای پرازحاشیه‌، خسته‌کننده و گاه دلگیر‌کننده، با اکثریتی شکننده تایید شد… گروه پزشکان و قانون برای تصویرسازی مفهوم جهانی و بشری فداکاری کارکنان سلامت، مراتب احترام‌، تواضع و سپاس خود را از جناب آقای بزرگمهر حسین‌پور، هنرمند شایسته و آزاده کشورمان اعلام می‌دارد و معتقد است دستانی چنین بزرگوار نیز دیتابیس اطلاعات پزشکی و دارویی ایران شایسته بوسه هستند.

جراحتو با دارا بودن بیش از میلیون ها بازدید ماهانه، به عنوان یکی از برترین و پر بازدیدترین وب سایتهای تخصصی در زمینه سلامتی و زیبایی می باشد.تمامی بازدیدکنندگان مجله جراحتو علاقه مند به حوزه های زیبایی و سلامتی هستند. کلینیک های زیبایی و شرکتهای فعال در حوزه پزشکی و زیبایی میتواند کاملا هدفمند باشد. مجوز راه اندازی مرکز پزشکی ایران پنجم شهریور 1354 در یکصد و سومین نشست شورای گسترش آموزش عالی صادر شد.

  • اغلب در سیستم مراقبت های بهداشتی ما، پیشگیری و ارتقای تندرستی عباراتی هستند که به سلامت رفتاری مرتبط نیستند.
  • خوشبختانه این روزها با پیشرفت های دانش دندانپزشکی زیبایی و حضور متخصصان حرفه ای در این حوزه به راحتی همگان می توانند از طرح لبخندی زیبا و شگفت انگیز برخوردار شوند.
  • حرفه گرايان و دست اندكاران امر بهداشت به قدرت رسانه براي بهبود و ارتقاي سلامت جامعه پي برده اند.
  • جامعه باید نگاه ویژه ای به پرستاران داشته باشد دکتر پروانه عزت آقاجری استادیار گروه پرستاری دانشکده علوم پزشکی مراغه به مناسبت هفته پرستار گفتگویی باروابط عمومی این دانشکده داشتند.
  • حتي رسانه مي‌تواند ايدئولوژي خود را در چهارچوب بندي كردن موضوعات سلامت دخيل سازد يا اين‌كه صرفا در راستاي تامين منافع ايدئولوژيك خود به ارائه اطلاعات سلامت بپردازد.
گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در خصوص بخشی از احکام مهم اداری و استخدامی، حقوق و دستمزد و مالیات حقوق کارمندان حائز اهمیت است.

رسانه آنلاین پزشکی

جست‌وجوگر اينترنتي اطلاعات سلامت ديگر محدوديت زماني و مكاني در جست‌وجوي اطلاعات ندارد. اينترنت حجم وسيعي از اطلاعات را براي تعداد بي شماري از افراد بطور آسان و سريع فراهم مي‌كند. از اين رو ابزار بسيار خوبي براي اجراي برنامه هاي پيشگيرانه و برنامه هاي آموزشي در حوزه سلامت است(Eng، 2005). همچنين بي نامي اينترنتي مي‌تواند به جست‌وجوگر اطلاعات سلامت اين امكان را بدهد تا بدون فاش ساختن هويت خود در فضاي وب جست‌وجو كند و جواب سوالش را بيابد.

رسانه‌ها بويژه رسانه هاي نوين با انتشار اطلاعات سلامت، به افراد را در پذيرش مسئوليت سلامت خود و نيز مديريت سلامت خود كمك شاياني مي‌دهند. رسانه با توجه به قابليت هاي بي نظيرش مي‌تواند بعنوان يك مكانيسم ارتباطي نقش مهمي را در زمينه سلامت ايفا كند. رسانه همواره در نمايش و معرفي تازه ترين نوآوري هاي پزشكي، تغيير در رفتار سلامت، توليد اطلاعات سلامت، نمايش تصاوير مربوط به سلامت، سبك زندگي، پزشكي، دارو و درمان و بيماري سهيم بوده است. رسانه هاي جمعي قدرت قابل توجهي در ساختن الويت ها -اين كه ما بايد به چه مسائلي بينديشيم- و چهارچوب بندي كردن مسائل – و اين كه چگونه بايد به آن مسائل بينديشيم، دارند. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور را اعلام کرد.

واکنش رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ به اظهارات رئیس جمهور در خصوص جامعه پزشکی و کادر درمان