هیوندای النترا N TCR عناوین رانندگان و تیم های 2022 را در FIA WTCR ثبت کرد.

میکل آزکونا گفت: “این مانند یک رویا است که بگویم من برنده جام جهانی خودروهای تورینگ WTCR – FIA هستم. این چیزی است که از زمانی که پسر جوانی بودم همیشه آرزوی دستیابی به آن را داشتم. سال فوق‌العاده‌ای بوده است و من نمی‌توانم از BRC و Hyundai Motorsport Customer Racing برای کار سخت و حمایت‌شان تشکر کنم. من بدون آنها نمی توانستم این کار را انجام دهم. آنها یک Elantra N TCR فوق‌العاده رقابتی برای من فراهم کرده‌اند که می‌توانم آن را مسابقه به مسابقه به چالش بکشم. کسب عنوان تیم ها نیز عالی است، فصل سختی بود، اما این بهترین پاداش است.

نتیجه، که چهارمین و پنجمین عنوان را برای مشتریان هیوندای موتور اسپورت در این سری رقم می زند، بر رقابت پذیری هیوندای النترا N TCR در بالاترین سطوح مسابقات بین المللی TCR تاکید می کند.

جولین مونسه، معاون مدیر تیم هیوندای موتوراسپرت گفت: “این یک لحظه غرور آفرین است که یک مشتری دیگر هیوندای موتور اسپورت در WTCR – جام جهانی خودروهای تورینگ FIA برنده شد، به خصوص که این یک برد مضاعف است. میکل امسال فوق‌العاده بوده است و کاملاً شایسته است که بعد از یک فصل مسابقه نزدیک بالای سکو باشد. هر دوی این دستاوردها گواهی از کار سختی است که تیم و بخش مسابقه مشتریان ما در این فصل انجام داده اند و رقابت هیوندای النترا N TCR.

در مجموع، این تیم قبل از پیروزی دو پوزیشن قطبی، پنج دور سریع‌ترین دور، هفت بازدید از سکو و پنج برد کسب کرد. قهرمانی آزکونا در یک فصل رقابتی نزدیک با نبردهای زیادی از سوی رقبای او به دست آمد. اگرچه سال 2022 اولین فصل آزکونا و BRC Racing Team را با هم رقم زد، این دو به سرعت همکاری موثری پیدا کردند که به موفقیت دوگانه منجر شد.

شان کیم، رئیس هیوندای موتوراسپرت گفت: به Mikel و BRC Hyundai N Squadra Corse برای کسب هر دو عنوان در WTCR – FIA World Car Car Cup تبریک می‌گوییم. دستیابی به عناوین رانندگان و تیم ها یک سال عالی را کامل می کند، این جایزه عالی برای همه کسانی است که روی این پروژه کار کرده اند. WTCR یک سری رقابتی باورنکردنی است که رانندگان و تیم های قوی در آن درگیر هستند. بردها نشان دهنده استعداد رانندگان و تیم مشتریان ما و همچنین همه افرادی است که به عنوان بخشی از بخش مسابقه مشتریان ما در این پروژه مشارکت دارند.”

با کسب عنوان WTCR، آزکونا اولین اسپانیایی است که این کار را انجام می دهد. و جا پای هم تیمی نوربرت میشلیسز که تاج رانندگان در سال 2019 را به دست آورد و مدیر تیم گابریله تارکینی، برنده سال 2018 را دنبال می کند.

آزکونا با پیروزی در دور ابتدایی فصل، مسابقه فرانسه، قصد قهرمانی خود را زود اعلام کرد. دومین برد او در مسابقه 1 در هانگارورینگ در ماه ژوئن به دست آمد که او را در صدر جدول رده بندی قرار داد. او برتری خود را در مسابقه اسپانیا با پیروزی سوم و یک سکو افزایش داد و حفظ کرد آن را با سه سفر دیگر به سکو در پرتغال و ایتالیا. دیدار دوبار از تریبون در آلزاس باعث شد اسپانیایی با 35 امتیاز برتری در دو راند پایانی به پایان برسد. عنوان رانندگان پس از اینکه آزکونا به قطب پوزیشن رسید و در مسابقه 1 پیست بین المللی بحرین پیروز شد، در فاصله زیادی بود.

لباس ایتالیایی از یکی از قوی‌ترین کمپین‌های خود در این سری لذت برده و از دور چهارم، Race of Spain، در رده‌بندی پیشتاز است. این تیم به استخراج پتانسیل کامل هیوندای النترا N TCR ادامه داد و همچنین نبرد قهرمانی را زودتر از موعد به پایان رساند.

  • راننده هیوندای النترا N TCR، میکل آزکونا، پس از شرکت در مسابقات عربستان سعودی، موفق به کسب مقام قهرمانی جام جهانی خودروهای تورینگ WTCR – FIA شد.
  • عنوان قهرمانی اسپانیایی پس از موفقیت هم تیمی او در BRC هیوندای N Squadra Corse، نوربرت میشلیسز، که در سال 2019 قهرمان شد و گابریله تارکینی در سال 2018 قهرمان شد.
  • تیم مسابقه‌ای BRC پس از یک فصل پرتلاش، اولین عنوان تیمی خود را به دست آورد و رقابت‌پذیری هیوندای النترا N TCR را تایید کرد.
پس از یک مسابقه موفق بحرین که در آن برتری عنوان افزایش یافته بود، آزکونا به مسابقه عربستان سعودی رسید که می دانست باید تنها شش امتیاز کسب کند. پس از افزایش سرعت در دو جلسه تمرین آزاد، آزکونا توانست با صعود به ضربات پنج تیم برتر در مقدماتی، از رقیب خود پیشی بگیرد و در جایگاه سوم قرار گیرد. با افزایش امتیاز او به 68 امتیاز، تأیید شد که او به اندازه کافی برای به پایان رساندن عنوان در اوایل آخر هفته تلاش کرده است.

*مشروط به انتشار رسمی نتایج توسط FIAمنبع Alzenau، آلمان، 26 نوامبر 2022 – مشتری هیوندای موتور اسپورت BRC Racing Team اولین کمپین قهرمانی دوگانه خود را در WTCR – FIA World Touring Car Cup* جشن می گیرد. راننده هیوندای النترا N TCR، میکل آزکونا، برنده رانندگان سال 2022 شد، در حالی که BRC هیوندای N اسکوادرا کورس نیز تاج تیم های افتتاحیه خود را در این سری در زیر نورافکن در جریان مقدماتی مسابقه عربستان سعودی به دست آورد.