هیوندای موتور از طراحی تمام الکتریکی IONIQ 6، استریم لاینر برقی با طراحی داخلی آگاهانه رونمایی کرد


  • ورود جدید هیوندای در برند اختصاصی IONIQ BEV، زیبایی‌شناسی و کارایی عملکردی را با موضوع طراحی منحصر به فرد اخلاقی درک می‌کند.
  • کابین پیله مانند با ویژگی های راحتی و نور قابل تنظیم، فضای داخلی شخصی و جادار را ارائه می دهد
  • پروفیل آیرودینامیکی منحنی تک و خطوط با دقت طراحی شده کمترین ضریب پسا هیوندای را با 0.21 ایجاد می کند.[1]
  • IONIQ 6 نشان جدید H را معرفی می کند و از بیش از 700 پیکسل پارامتریک برای منحصر به فرد بودن استفاده می کند.
  • مواد پایدار به کار رفته در سراسر، منعکس کننده تعهد به ارزش های حرکت پاک است


سئول، 28 ژوئن 2022
– شرکت خودروسازی هیوندای امروز طراحی ساده و جاودانه IONIQ 6 را که دومین مدل از برند خودروهای تمام الکتریکی اختصاصی IONIQ است، معرفی کرد. IONIQ 6، که هیوندای آن را به عنوان یک استریم لاینر الکتریکی توصیف می‌کند، از نظر آیرودینامیک مجسمه‌سازی شده است و از مواد پایدار برای منعکس‌کننده ارزش‌های امروزی مشتریان خودروهای الکتریکی استفاده می‌کند.

IONIQ 6 با الهام از مفهوم EV Prophecy EV Hyundai با خطوط تمیز و ساده و یک فرم آیرودینامیکی خالص مشخص می شود که طراحان هیوندای آن را چنین توصیف می کنند. کارایی عاطفی. نوع‌شناسی ساده‌سازی برق‌شده IONIQ 6 و فضای داخلی پیله‌مانند آگاه، تصویری را برای عصر جدید تحرک الکتریکی به تصویر می‌کشد، در حالی که موضوع طراحی کلی یگانگی اخلاقی نشان دهنده تعهد مشتری محور هیوندای به بهره وری انرژی و مسئولیت زیست محیطی است.

سانگ یاپ لی، معاون اجرایی و رئیس مرکز طراحی هیوندای گفت: IONIQ 6 یک همگرایی عاطفی از عملکرد را با زیبایی شناسی مرتبط می کند. طراحی ساده و متمایز نتیجه همکاری نزدیک بین مهندسان و طراحان با توجه وسواس گونه به جزئیات و ارزش های مشتری محور در هسته است. ما IONIQ 6 را به‌عنوان پیله‌ای آگاه ساخته‌ایم که مکانی شخصی‌سازی شده برای همه فراهم می‌کند.”

طراحی انسان محور IONIQ 6 هم اخلاقی و هم منحصر به فرد است

IONIQ 6 طراحی اخلاقی و منحصر به فرد را از طریق بهره وری انرژی و استفاده پایدار از مواد نشان می دهد. طراحی IONIQ 6 از ابتدا انسان محور بود و فضای داخلی به طور همزمان با فرم بیرونی توسعه یافت. تلاش‌هایی برای به حداکثر رساندن و بهینه‌سازی فضای داخلی، کشیده شدن آن در جلو و عقب انجام شد که در نتیجه یک شبح ساده و فضای داخلی جادار ایجاد شد.

مانند IONIQ 5 برنده جایزه قبلی، IONIQ 6 استراتژی طراحی Hyundai Look را اجرا می کند که به هر مدل ظاهری منحصر به فرد مانند مهره های شطرنج می دهد. هیوندای با در نظر گرفتن جهت گیری مشتری محور، با در نظر گرفتن سبک های زندگی متنوع طراحی می کند تا با رویکردی یک سبک و مناسب برای همه.

استریم لاینر تک منحنی با زیبایی ظاهری شیک و در عین حال کاربردی

IONIQ 6 یک استریم لاینر برقی است که ایده کارایی عاطفی را با برآوردن همزمان نیازهای زیبایی شناختی و عملکردی مشتری محقق می کند. شبح تراشیده شده به صورت آیرودینامیکی با منحنی های ساده و در عین حال حسی، گونه شناسی جدیدی را برای دوران تحرک EV ارائه می دهد.

IONIQ 6 دارای ضریب درگ بسیار کم فقط 0.21 است که به کمک دماغه پایین، دریچه های هوای فعال در جلو، کاهش دهنده های فاصله چرخ ها و آینه های جانبی باریک دیجیتالی اختیاری است.[2]. کمک بیشتر به استعداد آیرودینامیکی رشک برانگیز IONIQ 6، اسپویلر الهام گرفته از بال بیضوی آن با بال، ساختار جزئی دم قایق، و تله های جداکننده در دو طرف سپر عقب است. حتی در زیر خودرو، تلاش برای دستیابی به آیرودینامیک بهتر در پوشش کامل زیر خودرو، منحرف کننده های بهینه و کاهش فاصله قوس چرخ ها مشهود است.

IONIQ 6 همچنین بیش از 700 پیکسل پارامتریک را در مکان‌های مختلف مانند چراغ‌های جلو، لامپ‌های ترکیبی عقب، سنسورهای پایین جلو، تزئینات دریچه هوا و نشانگر کنسول مرکزی ادغام می‌کند تا هویت برند IONIQ را در سراسر خودرو تقویت کند.

لامپ توقف پارامتریک پیکسل بالا (HMSL) بال عقب در هنگام اعمال ترمز، نور چشم نوازی را ارائه می دهد. برای برجسته کردن بیشتر منحصر به فرد بودن IONIQ 6، نشان جدید طراحی شده هیوندای ‘H’ در جلو و عقب خودرو اعمال شده است.

فضای داخلی الهام گرفته از پیله فضای شخصی آگاهانه روی چرخ ها را در خود جای می دهد

فضای داخلی پیله‌ای شکل IONIQ 6 هم به عنوان یک مخفیگاه راحت و هم به عنوان فضای شخصی عمل می‌کند، مملو از ویژگی‌های کاربردی و مواد پایدار برای تسهیل یک تجربه حرکتی و سبک زندگی آگاهانه و سازگار با محیط زیست است.

پلتفرم ماژولار جهانی الکتریکی گروه هیوندای موتور (E-GMP) به طراحان این امکان را داد تا فضای داخلی، جلو و عقب را کشیده و فضای پا و فضایی بهینه ایجاد کنند که به مسافران اجازه می‌دهد در خودرو راحت بمانند. این پلتفرم همچنین اجازه می دهد تا یک کف کاملاً مسطح داشته باشید و احساس گسترده ای را ایجاد کنید.

معماری داخلی کاربر محور با یک واحد کنترل ارگونومیک طراحی شده است که در مرکز قرار دارد تا حواس پرتی را کاهش دهد و رانندگی ایمن و بصری را تحریک کند. داشبورد صفحه نمایش لمسی مدولار دارای یک صفحه نمایش 12 اینچی تمام لمسی اطلاعات سرگرمی و 12 اینچی خوشه دیجیتال است. یک کنسول مرکزی از نوع پل، فضای ذخیره سازی راحت و سخاوتمندانه در خودرو را فراهم می کند.

نورپردازی محیطی دو رنگ، روشنایی کلی را برای فضای داخلی IONIQ 6 فراهم می کند. کاربران می توانند از میان طیفی از 64 رنگ و شش تم دو رنگی که توسط کارشناسان رنگ طراحی شده اند، انتخاب کنند تا به رانندگان و مسافران احساس آرامش و راحتی داشته باشند. چراغ های پیکسل تعاملی 4 نقطه روی فرمان، ارتباط آسان بین راننده و خودرو را امکان پذیر می کند.

حذف دکمه‌ها از درهای جلو، فضای بیشتری برای تنفس و فضای ذخیره‌سازی بیشتر فراهم می‌کرد. لهجه‌های شفاف روی تزئینات پد تصادف، جیب نقشه درب و روکش پایین کنسول، حس وسعت و منحصر به فرد بودن را بیشتر برجسته می‌کند.

مواد سازگار با محیط زیست برای پایداری در نقاط تماس مختلف اعمال می شود

در راستای موضوع منحصربه‌فرد اخلاقی IONIQ 6 و با الهام از مصرف‌کنندگان امروزی آگاه به محیط‌زیست، طراحان از مواد پایدار برای نمای بیرونی استفاده کردند، از جمله رنگ‌های رنگدانه بازیافتی از لاستیک‌های پایان عمر تا روکش‌ها و رنگ‌های رنگدانه زغالی بامبو برای بدنه.

فضای داخلی IONIQ 6 نیز با مواد و رنگ های پایدار تزئین شده است. بسته به سطح تریم، اینها شامل چرم زیست محیطی (صندلی)، پارچه PET بازیافت شده (صندلی)، پوست TPO زیستی (داشبورد)، پارچه PET زیستی (سرخط)، رنگ زیستی مشتق شده از روغن های گیاهی (درها)، و ماهیگیری بازیافتی است. فرش خالص – مورد دوم اولین مورد برای برند IONIQ است.

IONIQ 6 در بیلبورد دیجیتال و World Premiere

پس از افشای طراحی، هیوندای موتور فیلم دیجیتالی سه بعدی با طراحی همهجانبه و تاثیرگذار را به طور همزمان در سه سایت بیلبورد برجسته جهانی منتشر می کند. این فیلم با طراحی ساده و فضای داخلی انعطاف‌پذیر IONIQ 6 را می‌توان در میدان K-POP در سئول، سیرک Piccadilly در لندن و Big Kahuna در میدان تایمز نیویورک مشاهده کرد.

اولین نمایش جهانی IONIQ 6 در ماه جولای برگزار می شود، زمانی که هیوندای مشخصات کامل، از جمله ویژگی های استریم لاینر برقی و فناوری های پیشرفته را فاش خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد IONIQ 6، لطفاً به صفحه کمپین مراجعه کنید: https://ioniq6.hyundai.com.

###

* یادداشت ویراستار: در دسترس بودن ویژگی های طراحی شرح داده شده در این نسخه ممکن است بسته به تریم و منطقه متفاوت باشد.

درباره شرکت هیوندای موتور
شرکت هیوندای موتور که در سال 1967 تأسیس شد، در بیش از 200 کشور جهان با بیش از 120000 کارمند برای مقابله با چالش‌های حرکتی در دنیای واقعی در سراسر جهان حضور دارد. هیوندای موتور بر اساس چشم انداز برند “پیشرفت برای بشریت” در حال تسریع تبدیل خود به ارائه دهنده راه حل های هوشمند تحرک است. این شرکت روی فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند روباتیک و تحرک هوایی شهری (UAM) سرمایه‌گذاری می‌کند تا راه‌حل‌های تحرک انقلابی ایجاد کند، در حالی که به دنبال نوآوری باز برای معرفی خدمات حمل‌ونقل آینده است. هیوندای به دنبال آینده ای پایدار برای جهان، به تلاش های خود برای معرفی خودروهای بدون آلایندگی مجهز به فناوری های پیل سوختی هیدروژنی و EV ادامه خواهد داد.

[1] هنگام تست با تایر تابستانی 18 اینچی و آینه بغل دیجیتال
[2] فقط در بازارهای منتخب موجود استمنبع