هیوندای موتور حمل و نقل تجاری هیدروژنی را با سلول سوختی XCIENT به اسرائیل می آورد


سئول/
تلآویو، 12 دسامبر 2022 – شرکت هیوندای موتور امروز اعلام کرد که کامیون سنگین سوختی XCIENT با موتور هیدروژنی خود وارد اسرائیل، اولین بازار خاورمیانه خود می شود تا زنجیره ارزش هیدروژن را در منطقه ایجاد کند.

مارک فریمولر، معاون ارشد و رئیس بخش نوآوری کسب و کار خودروهای تجاری شرکت هیوندای موتور گفت: “ما از اینکه از تعهد قوی دولت اسرائیل برای ساختن آینده ای پایدار با کامیون سنگین XCIENT Fuel Cell خود با انرژی هیدروژنی حمایت می کنیم، هیجان زده هستیم.” «ایجاد اولین زیرساخت هیدروژن در اسرائیل با همکاری نزدیک با بازیگران کلیدی این کشور نقطه عطف مهمی در تلاش‌های ما برای ایجاد زنجیره ارزش هیدروژن پایدار در سراسر جهان است. ما مطمئن هستیم که کامیون های پیل سوختی ما به طور قابل توجهی به تسریع انتقال انرژی در اسرائیل کمک خواهند کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد موتور هیوندای و محصولات آن را می توانید در آدرس زیر مشاهده کنید: http://worldwide.hyundai.com یا http://globalpr.hyundai.com

هیوندای موتور قصد دارد راه اندازی زنجیره ارزش هیدروژن در اسرائیل را تسریع بخشد. این طرح با مشارکت ملی تعیین شده اسرائیل (NDC) که در سال 2021 به روز شد، مطابقت دارد و متعهد می شود که انتشار گازهای گلخانه ای ملی خود را تا سال 2030 تا 27 درصد و تا سال 2050 تا 85 درصد نسبت به سطوح انتشار سال 2015 کاهش دهد.

XCIENT Fuel Cell اولین کامیون الکتریکی هیدروژنی سنگین تولید انبوه در جهان است و در حال حاضر در عملیات تجاری در دنیای واقعی در آلمان، سوئیس، کره و نیوزلند استفاده می شود. 47 دستگاهی که از اکتبر 2020 در سوئیس کار می کنند تا اکتبر امسال مسافت پیموده شده تجمعی بیش از 5 میلیون کیلومتر را به دست آورده اند که قابلیت اطمینان کامیون را ثابت می کند. علاوه بر این، هیوندای موتور پنج کامیون سلول سوختی XCIENT را برای برنامه اعطای کمک‌های هوایی هدفمند (TAG) 2021 و 30 دستگاه را برای پروژه NorCAL ZERO، هر دو در ایالات متحده، در سه ماهه سوم سال آینده مستقر خواهد کرد.

درباره شرکت هیوندای موتور
شرکت هیوندای موتور که در سال 1967 تأسیس شد، در بیش از 200 کشور جهان با بیش از 120000 کارمند برای مقابله با چالش‌های حرکتی در دنیای واقعی در سراسر جهان حضور دارد. هیوندای موتور بر اساس چشم انداز برند “پیشرفت برای بشریت” در حال تسریع تبدیل خود به ارائه دهنده راه حل های هوشمند تحرک است. این شرکت در فناوری‌های پیشرفته مانند روباتیک و تحرک هوایی پیشرفته (AAM) سرمایه‌گذاری می‌کند تا راه‌حل‌های تحرک انقلابی را ایجاد کند، در حالی که به دنبال نوآوری باز برای معرفی خدمات حمل‌ونقل آینده است. هیوندای به دنبال آینده ای پایدار برای جهان، به تلاش های خود برای معرفی خودروهای بدون آلایندگی مجهز به فناوری های پیل سوختی هیدروژنی و EV ادامه خواهد داد.

  • کامیون های XCIENT Fuel Cell بخشی از مشارکت بین شرکت هیوندای موتور Colmobil، تولید کننده هیدروژن بازان و اپراتور ایستگاه سوخت گیری هیدروژن Sonol خواهند بود.
  • هیوندای موتور قصد دارد در راستای تعهد اسرائیل به کاهش انتشار کربن خود، ایجاد زنجیره ارزش هیدروژن را تسریع بخشد.
  • کامیون های پیل سوختی XCIENT در حال حاضر در آلمان، سوئیس، کره جنوبی و نیوزلند در حال بهره برداری هستند و در سال 2023 در اسرائیل و ایالات متحده شروع به فعالیت می کنند.



منبع

هیوندای موتور سه کامیون XCIENT Fuel Cell را به عنوان بخشی از مشارکت بین آژانس اسرائیلی Colmobil، تولیدکننده هیدروژن بازان و اپراتور ایستگاه سوخت‌گیری هیدروژن Sonol برای تشکیل زنجیره ارزش هیدروژن در اسرائیل به اسرائیل عرضه کرد. این سه کامیون سنگین به ترتیب به Colmobil، Bazan و Sonol تحویل داده می شود و در سه ماهه اول سال 2023 به بهره برداری تجاری می رسد.

اولین وسیله نقلیه ای که برای عملیات تجاری در خاورمیانه مورد استفاده قرار می گیرد، یک کامیون 4×2 XCIENT Fuel Cell است که به Colmobil تحویل داده شده است، مجهز به سیستم سلول سوختی هیدروژنی 180 کیلوواتی که می تواند با یک بار شارژ بیش از 400 کیلومتر را طی کند. برای تهیه قطعات Colmobil با برد روزانه حدود 330 کیلومتر استفاده خواهد شد.

###

مراسم راه اندازی امروز در تل آویو با حضور Shmuel Harlap، رئیس Colmobil، Asaf Almagor، مدیر عامل Bazan، و مدیر عامل Sonol، Nir Galili، مدیر عامل Sonol، برگزار شد.