هیوندای موتور مدل تجاری سازی شده تراکتور سلول سوختی XCIENT و Vision برای تحرک هیدروژنی خود را در ایالات متحده معرفی کرد.


  • هیوندای موتور مدل تجاری تراکتور الکتریکی پیل سوختی کلاس 8 خود را معرفی کرد و دیدگاه خود را برای زنجیره ارزش تحرک هیدروژن در ایالات متحده به اشتراک گذاشت.
  • هیوندای موتور در کنفرانس مطبوعاتی خود، فناوری های پیل سوختی پیشرفته و استراتژی خود را برای تقویت اکوسیستم هیدروژنی و دستیابی به بی طرفی کربن معرفی می کند.
  • این شرکت برای ایجاد یک زنجیره ارزش وسیله نقلیه تجاری هیدروژنی (CV) از شراکت های محلی استفاده می کند و پیش نمایشی از یک پروژه لجستیک تمیز برای کارخانه خودروهای الکتریکی اختصاصی هیوندای موتور گروه متاپلانت آمریکا (HMGMA) ارائه می دهد.
  • اولین نمایش سلول سوختی XCIENT در ایالات متحده پس از استقرار موفقیت آمیز در بازارهای جهانی و بیش از 4 میلیون مایل رانندگی تجمعی در عملیات تجاری انجام شد.
  • تراکتور XCIENT Fuel Cell و فناوری پیل سوختی در غرفه #5888 به نمایش گذاشته شده است. این شرکت همچنین در یک بحث پانل صنعت CV شرکت کرده است


ANAHEIM، کالیفرنیا، 2 مه 2023 – شرکت هیوندای موتور امروز اولین تراکتور جدید XCIENT Fuel Cell خود را، مدل تجاری الکتریکی کلاس 8 پیل سوختی 6×4، برای بازار خودروهای تجاری آمریکای شمالی (CV) در نمایشگاه حمل و نقل پیشرفته (ACT) به نمایش گذاشت.

این شرکت تراکتور سلول سوختی XCIENT و سیستم پیل سوختی هیدروژنی را در بزرگترین رویداد فناوری حمل و نقل پیشرفته و ناوگان تمیز آمریکای شمالی در مرکز کنوانسیون آناهیم در آناهیم، ​​کالیفرنیا تا 4 می به نمایش می گذارد.

هیوندای یک تجارت یکپارچه اکوسیستم هیدروژنی را برای دستیابی به بی‌طرفی کربن متصور است

در کنفرانس مطبوعاتی هیوندای موتور، کن رامیرز، معاون اجرایی و رئیس تجارت جهانی خودروهای تجاری و سلول های سوختی هیدروژنی در هیوندای موتور، بر اهمیت دستیابی به بی طرفی کربن برای تحقق چشم انداز این شرکت در مورد “پیشرفت برای بشریت” تاکید کرد. او از تعهد قوی این شرکت به تحرک هیدروژن صحبت کرد و جاه طلبی خود را برای تقویت توسعه یک اکوسیستم هیدروژنی تمیز به اشتراک گذاشت.

رامیرز گفت: “ما قویاً معتقدیم که هیدروژن یکی از قدرتمندترین و عملگراترین راه حل ها برای دستیابی به چشم انداز “پیشرفت برای بشریت” با تحرک بدون انتشار به عنوان یک ستون اساسی برای یک جامعه پایدار است.” «فناوری پیل سوختی هیدروژنی ما با سابقه ثابت شده در دنیای واقعی از کارایی و دوام آن، پیشگام صنعت است. ما از این شایستگی ها برای تغییر بیشتر حمل و نقل با انرژی هیدروژن برای طیف گسترده ای از کاربردهای تحرک، از جمله وسایل نقلیه تجاری، کشتی های دریایی و حتی تحرک هوایی استفاده می کنیم. اکنون ما فراتر از تحرک به سمت یک اکوسیستم هیدروژن یکپارچه، از تولید هیدروژن گرفته تا ذخیره، حمل و نقل و تحویل آن نگاه می کنیم. هیوندای به طور منحصربه‌فردی برای پوشش تمام جنبه‌ها و ارائه راه‌حلی بدون درز در سراسر زنجیره ارزش قرار گرفته است.»

همچنین در این کنفرانس مطبوعاتی، مارک فری مولر، معاون ارشد و رئیس بخش نوآوری کسب و کار خودروهای تجاری هیوندای موتور، طرح شرکت برای کامیون‌های سلول سوختی XCIENT را فاش کرد و بر مشارکت محلی شرکت برای تشکیل یک زنجیره ارزش هیدروژن به عنوان بلوک‌های سازنده برای شتاب‌گیری تاکید کرد. استقرار ناوگان پاک در ایالات متحده

سال‌هاست که ما زنجیره‌های ارزش هیدروژن را در مناطق مختلف آغاز کرده‌ایم. ما همراه با شرکای خود، جابجایی هیدروژن را به یک راه حل مناسب برای مشتریان خود تبدیل می کنیم. ما فراتر از خود کامیون می‌رویم و حوزه‌هایی مانند سوخت‌گیری هیدروژن و تعمیر و نگهداری کامیون را شامل می‌شویم.» اینجا در ایالات متحده، ما قصد داریم همین کار را انجام دهیم، زیرا هر مورد نیاز به رویکرد خدماتی خاص خود دارد، به ویژه در مرحله انتقال از سنتی به هیدروژن. ما قصد داریم بهترین سناریوی زنجیره ارزش هیدروژن را برای هر مشتری ارائه کنیم.”

هدف این شرکت تقویت مشارکت‌ها و کسب‌وکارهای آتی برای ارائه راه‌حل‌های عملیات ناوگان برای مشتریان کامیون هیدروژن و گسترش زنجیره ارزش هیدروژن در ایالات متحده، با استفاده از ورود اولیه تجاری خود به عنوان یک پل است.

برای این منظور، هیوندای موتور چشم انداز خود را برای یک پروژه جوجه کشی تجاری سازگار با محیط زیست در گروه هیوندای موتور Metaplant America (HMGMA)، کارخانه اختصاصی خودروهای الکتریکی که در گرجستان ساخته می شود، به اشتراک گذاشت. این پروژه بر توسعه زنجیره ارزش تحرک هیدروژن متمرکز است. HMGMA به فناوری‌های پیشرفته‌ای مجهز می‌شود که می‌توانند سالانه تا 300000 خودروی برقی تولید کنند و یک پلتفرم تولید نوآورانه که توسط مرکز نوآوری گروه موتور هیوندای در سنگاپور (HMGICS) توسعه و نشان داده شده است. از طریق این پروژه، Metaplant یک سیستم لجستیک سازگار با محیط زیست را با کامیون های سلول سوختی هیدروژنی و یک زنجیره ارزش کامل هیدروژن ترکیب می کند.

سابقه اثبات شده سلول سوختی XCIENT برای قابلیت اطمینان و قابلیت

در این کنفرانس مطبوعاتی، مارتین زایلینگر، معاون اجرایی و رئیس توسعه خودروهای تجاری هیوندای موتور، مدل تجاری سازی شده تراکتور سلول سوختی XCIENT را معرفی کرد و فناوری و سابقه اثبات شده آن را برای قابلیت و قابلیت اطمینان برجسته کرد.

سلول سوختی XCIENT برای اولین بار در سال 2020 راه اندازی شد، در پنج کشور از جمله سوئیس، آلمان، اسرائیل، کره و نیوزلند مستقر شده است و تاکنون بیش از 4 میلیون مایل را با موفقیت انباشته کرده است. این تنها مدل الکتریکی پیل سوختی سنگین با سابقه ثابت شده در کاربردهای واقعی و قابلیت اطمینان فناوری است. مدل نشان داده شده در این رویداد، تراکتور 6×4 مجهز به دو سیستم پیل سوختی هیدروژنی 90 کیلوواتی (مجموع قدرت 180 کیلووات) و یک موتور الکترونیکی 350 کیلوواتی است. وزن ترکیبی ناخالص آن حداکثر 82000 پوند است و محدوده رانندگی بیش از 450 مایل در هر شارژ را حتی در صورت بارگیری کامل ارائه می دهد.

XCIENT Fuel Cell سیستم پیل سوختی هیدروژنی پیشرو در جهان را اجرا می کند که توسط HTWO، برند تجاری اختصاصی انرژی هیدروژن گروه هیوندای موتور ارائه شده است. کسب و کار HTWO شامل استفاده از سیستم های پیل سوختی اختصاصی هیوندای برای اشکال مختلف تحرک، مانند تحرک هوایی پیشرفته، خودروها، کشتی ها و قطارها، و همچنین برای تولید برق ثابت است.

زایلینگر همچنین در بحث میزگرد صنعتی با عنوان «پیش از منحنی: در دسترس بودن خودروهای نوظهور» شرکت کرد که شامل خرید ناوگان، سیستم‌های ذخیره سلول سوختی، فناوری‌های پیشرو برای نسل بعدی خودروهای الکتریکی سلول سوختی (FCEV) و زمان‌بندی تجاری‌سازی می‌شد. او تاکید کرد که چگونه هیوندای موتور در فناوری‌های پیل سوختی با محصولات و خدمات اثبات شده در سراسر جهان پیشگام است.

زایلینگر گفت: هیوندای بیش از 20 سال است که روی هیدروژن تمرکز کرده است. “فناوری سلول سوختی پیشرفته ما در حال حاضر از طریق برنامه های کاربردی مختلف و به ویژه در بخش خودروهای تجاری استفاده می شود و عملکرد و قابلیت اطمینان قدرتمند خود را نشان می دهد.”

پتانسیل هیدروژن در بخش خودروهای تجاری و فراتر از آن

هیوندای موتور هیدروژن را به دلیل مزایای مختلف در تولید، حمل و نقل، توزیع و ذخیره سازی، به عنوان راه حل انرژی پاک برای CV ها، از جمله کامیون های سنگین انرژی بر می داند. هیدروژن یک حامل انرژی با چگالی بالا است که به FCEV ها اجازه می دهد تا انرژی خروجی پایدار مناسب برای رانندگی در مسافت های طولانی و حمل بارهای سنگین را فراهم کنند. FCEV کارایی کار و زیرساخت را در مقایسه با وسایل نقلیه الکتریکی باتری (BEV) با به حداقل رساندن زمان توقف با سوخت‌گیری سریع‌تر افزایش می‌دهد.

با حمایت قابل توجه دولت ایالات متحده و ورود بازیگران بیشتر به بازار هیدروژن، هیوندای موتور مطمئن است که هزینه کل مالکیت FCEV ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و تغییرات آب و هوایی و مسائل زنجیره تامین، انتقال به منابع انرژی پاک را تسریع می بخشد.

گروه موتور هیوندای همچنین قصد دارد توسعه یک اکوسیستم هیدروژنی پاک را از طریق «زباله به انرژی» تقویت کند، که در آن سیستم تولید هیدروژن از بیوگاز استخراج شده از زباله‌های آلی مانند زباله‌های مواد غذایی، کود دامی و لجن فاضلاب استفاده می‌کند. هیدروژن پاک در صنایع مختلفی از جمله حمل و نقل، ساخت و ساز و تولید برق کاربرد دارد. این گروه در حال حاضر در حال نمایش مدل مفهومی کسب و کار با یک دولت محلی کره و بررسی گسترش تظاهرات به شهرهای خارج از کره نیز است. این گروه همچنین در حال بررسی یک مدل کسب و کار انرژی هیدروژن برای یکپارچه‌سازی کل زنجیره ارزش از تولید هیدروژن پاک از طریق «زباله به انرژی» تا جذب کربن، استفاده، ذخیره‌سازی (CCUS)، حمل‌ونقل، عرضه و کاربردها است.

XCIENT Fuel Cell از 2 تا 4 مه در نمایشگاه ACT 2023 به نمایش گذاشته می شود

XCIENT Fuel Cell در غرفه هیوندای موتور (شماره 5888، از 2 تا 4 مه برای عموم باز است) همراه با سیستم پیل سوختی هیدروژنی این شرکت به نمایش گذاشته شده است. این شرکت همچنین در حال اجرای برنامه تست درایو XCIENT Fuel Cell ‘Ride & Drive’ در این نمایشگاه است.

###

درباره شرکت هیوندای موتور
شرکت هیوندای موتور که در سال 1967 تأسیس شد، در بیش از 200 کشور جهان با بیش از 120000 کارمند برای مقابله با چالش‌های حرکتی در دنیای واقعی در سراسر جهان حضور دارد. هیوندای موتور بر اساس چشم انداز برند “پیشرفت برای بشریت” در حال تسریع تبدیل خود به ارائه دهنده راه حل های هوشمند تحرک است. این شرکت در فناوری‌های پیشرفته مانند روباتیک و تحرک هوایی پیشرفته (AAM) سرمایه‌گذاری می‌کند تا راه‌حل‌های تحرک انقلابی را ایجاد کند، در حالی که به دنبال نوآوری باز برای معرفی خدمات حمل‌ونقل آینده است. هیوندای به دنبال آینده ای پایدار برای جهان، به تلاش های خود برای معرفی خودروهای بدون آلایندگی مجهز به فناوری های پیل سوختی هیدروژنی و EV ادامه خواهد داد.

اطلاعات بیشتر در مورد موتور هیوندای و محصولات آن را می توانید در آدرس زیر بیابید: https://www.hyundai.com/worldwide/en/ یا http://globalpr.hyundai.comمنبع