هیوندای موتور و کیا از طریق توافقنامه تحقیقاتی چندجانبه مشترک، تحرک اکتشاف سطح ماه را توسعه می‌دهند.

سئول، 27 ژوئیه 2022 – هیوندای موتور و کیا، که از طریق فناوری‌های نوآورانه‌ای مانند روباتیک و تحرک هوایی پیشرفته (AAM) پیشگام امکانات بی‌پایانی برای گسترش تحرک هستند، اکنون دید خود را فراتر از مرزهای زمین و به فضا گسترش می‌دهند.

در ماه ژانویه، هیوندای موتور چشم انداز رباتیک خود را از “Metamobilty” برای کمک به غلبه بر محدودیت های حرکتی در CES 2022 اعلام کرد، که ویدئویی از ربات Boston Dynamics به نام “SPOT” را در حال کاوش در فضای بیرونی نشان داد.

بر اساس توافقنامه تحقیقاتی چندجانبه، شرکت‌کنندگان از بخش‌های خصوصی و دولتی دانش و قابلیت‌های خود را برای پیشرفت چشمگیر فناوری‌های موجود خود و مهندسی راه‌حل‌های جدید برای تحرک اکتشاف ماه یکپارچه خواهند کرد. تخصص در بسیاری از زمینه‌ها، از جمله تجهیزات اکتشافی، نرم‌افزار برای عملیات تحرک و عملکرد ارتباط از راه دور اعمال خواهد شد.

  • هیوندای موتور و کیا قراردادهای تحقیقاتی مشترکی را با شش موسسه تحقیقاتی کره ای امضا کردند تا راه حل های حرکتی برای اکتشاف سطح ماه ایجاد کنند.
  • این توافق اولین گام هیوندای و کیا برای تحقق بخشیدن به چشم انداز روباتیک خود در “گسترش دسترسی انسان” برای کمک به ایجاد آینده ای بهتر است.
  • قابلیت‌های فناوری رباتیک اصلی هیوندای و کیا برای ارائه راه‌حل‌های تحرک برای اکتشاف در سطح ماه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
  • این ابتکار بر اساس برنامه فضایی ملی بسیار موفق کره است

هیوندای و کیا یک نهاد مشورتی داخلی با پرسنل کلیدی برای توسعه و بهره برداری از تحرک سطح ماه تشکیل داده اند. منابع از هیوندای و آزمایشگاه رباتیک کیا که مسئول توسعه ربات است، تامین خواهد شد. هیوندای و کیا همچنین در زمینه طراحی و تفسیر نرم‌افزار و سخت‌افزار، فناوری پاسخ به محیط فضایی و تجهیزات ویژه برای انجام مأموریت‌های اکتشافی ماه همکاری خواهند کرد.

توافق چندجانبه برای توسعه تحرک برای کاوش سطح ماه نشان دهنده یک لحظه مهم در تاریخ هیوندای موتور و کیا است که چشم انداز آنها را برای تحرک آینده، از جمله Robotics و AAM، به مناطقی فراتر از زمین گسترش می دهد. هیوندای و کیا همچنین انتظار دارند در فرآیند توسعه رباتیک متحرک جدید اکتشاف ماه، فناوری‌های اختصاصی را برای کسب‌وکارهای حمل‌ونقل آینده تضمین کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد گروه موتور هیوندای، لطفاً به سایت www.hyundaimotorgroup.com مراجعه کنیدمنبع

– پایان –

یونگ وا کیم، معاون اجرایی و رئیس مرکز برنامه ریزی و هماهنگی تحقیق و توسعه هیوندای موتور و کیا گفت: «ما اولین گام را در جهت تبدیل دیدگاه خود به رباتیک و مفهوم متاموبیلیتی به واقعیت برداشته ایم. ما دامنه تجربه حرکت انسان را فراتر از وسایل حمل و نقل سنتی و فراتر از مرزهای زمین گسترش خواهیم داد تا بیشتر به پیشرفت نوع بشر کمک کرده و به ایجاد آینده ای بهتر کمک کنیم.

درباره گروه موتور هیوندای
گروه موتور هیوندای یک شرکت جهانی است که یک زنجیره ارزش مبتنی بر تحرک، فولاد، ساخت و ساز، تدارکات، مالی، فناوری اطلاعات و خدمات ایجاد کرده است. با حدود 250000 کارمند در سراسر جهان، برندهای متحرک گروه شامل هیوندای، کیا و جنسیس است. مسلح به تفکر خلاق، ارتباطات مشارکتی و اراده برای مقابله با هر چالشی، ما در تلاش برای ایجاد آینده ای بهتر برای همه هستیم.

با توجه به اینکه انتظار می رود همکاری در اوایل ماه اوت آغاز شود، این نهاد مشورتی مفهوم تحرک اکتشاف ماه و فناوری های اصلی اصلی را در حالی که استراتژی های خاص و اقدامات اجرایی برای عملیات در ماه را توسعه و بررسی می کند، تعریف خواهد کرد. هیوندای موتور و کیا با فناوری‌های حرکت هوشمند خود از بدنه مشاوره‌ای پشتیبانی خواهند کرد.

در مراسم امضای قرارداد که در کره برگزار شد، چانگ کوک پارک، رئیس و رئیس بخش تحقیق و توسعه هیوندای موتور و کیا و همچنین مقامات ارشد شش موسسه تحقیقاتی: موسسه تحقیقات انرژی اتمی کره (KAERI) حضور داشتند. موسسه تحقیقات هوافضای کره (KARI)؛ موسسه نجوم و علوم فضایی کره (KASI)؛ موسسه فناوری خودرو کره (KATECH)؛ موسسه مهندسی عمران و فناوری ساختمان کره (KICT)؛ و پژوهشکده الکترونیک و مخابرات (ETRI).

بدون هوا، دمای شدید و دهانه‌های بی‌شمار و پوشش‌های غبار ماه متشکل از ذرات تیز و ساینده، سطح ماه محیطی فوق‌العاده خشن است. در حالی که چالش‌های مهمی برای توسعه تحرک اکتشاف سطحی ایجاد می‌کند، همچنین زمینه اثبات نهایی را فراهم می‌کند و درس‌های ارزشمندی را برای هیوندای و کیا ارائه می‌کند تا ارائه راه‌حل‌های تحرک هوشمند و پایدار بر روی زمین را تسریع بخشند.

هیوندای و کیا در 27 ژوئیه اعلام کردند که قراردادهای تحقیقاتی مشترکی را با شش موسسه تحقیقاتی کره ای امضا کردند و یک نهاد مشورتی برای توسعه راه حل های تحرک برای اکتشاف سطح ماه تشکیل دادند. این اعلامیه پس از پرتاب موفقیت آمیز یک موشک تولید داخل توسط کره در ماه ژوئن صورت گرفت.