کامیون های سنگین سلول سوختی XCIENT هیوندای موتور به جاده های آلمان می آیند

هفت مخزن بزرگ هیدروژن XCIENT Fuel Cell ظرفیت ذخیره سازی ترکیبی حدود 31 کیلوگرم سوخت را ارائه می دهد، در حالی که مجموعه سه باتری با قدرت 72 کیلووات ساعت منبع انرژی اضافی را فراهم می کند. حداکثر برد رانندگی در هر بار شارژ 400 کیلومتر است. سوخت گیری یک مخزن پر از هیدروژن بسته به دمای محیط حدود 8 تا 20 دقیقه طول می کشد.

مشخصات پیل سوختی XCIENT

درباره شرکت هیوندای موتور
شرکت هیوندای موتور که در سال 1967 تأسیس شد، در بیش از 200 کشور جهان با بیش از 120000 کارمند برای مقابله با چالش‌های حرکتی در دنیای واقعی در سراسر جهان حضور دارد. هیوندای موتور بر اساس چشم انداز برند “پیشرفت برای بشریت” در حال تسریع تبدیل خود به ارائه دهنده راه حل های هوشمند تحرک است. این شرکت در فناوری‌های پیشرفته مانند روباتیک و تحرک هوایی پیشرفته (AAM) سرمایه‌گذاری می‌کند تا راه‌حل‌های تحرک انقلابی را ایجاد کند، در حالی که به دنبال نوآوری باز برای معرفی خدمات حمل‌ونقل آینده است. هیوندای به دنبال آینده ای پایدار برای جهان، به تلاش های خود برای معرفی خودروهای بدون آلایندگی مجهز به فناوری های پیل سوختی هیدروژنی و EV ادامه خواهد داد.

XCIENT Fuel Cell که در سال 2020 توسط هیوندای موتور راه اندازی شد، اولین کامیون سنگین هیدروژنی الکتریکی در جهان است. این شرکت در حال حاضر 47 دستگاه را در سوئیس مستقر کرده است که در ژوئیه 2022 بیش از چهار میلیون کیلومتر رانندگی کرده اند. این کامیون ها به 23 مشتری مختلف در سوئیس خدمات رسانی می کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد موتور هیوندای و محصولات آن را می توانید در آدرس زیر مشاهده کنید: http://worldwide.hyundai.com یا http://globalpr.hyundai.com
https://trucknbus.hyundai.com/hydrogen/en

درباره Hyundai Hydrogen Mobility Germany GmbH
Hyundai Hydrogen Mobility Germany GmbH (HHMG)، مستقر در نزدیکی مونیخ، در سال 2022 به عنوان یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به Hyundai Hydrogen Mobility AG تاسیس شد. HHMG مسئول توزیع خودروهای تجاری پیل سوختی سنگین هیوندای در آلمان است و همچنین پیوندی را با منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا تشکیل می دهد.

Hyundai Hydrogen Mobility، یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت هیوندای موتور و شرکت سوئیسی H2 Energy، همچنین Hyundai Hydrogen Mobility Germany GmbH (HHMG) را برای گسترش فعالانه ورود خود به بازار خودروهای تجاری با موتور هیدروژنی در آلمان تأسیس کرده است. به منظور ایجاد یک اکوسیستم هیدروژنی در کشور، HHMG فروش بازار محلی و خدمات مشتری و همچنین مدیریت پیشرفته در بازار را اجرا خواهد کرد. HHMG همچنین قصد دارد به طور فعال در برنامه دوم بودجه شرکت کند.

پیل سوختی XCIENT که قرار است تحویل شود مجهز به سیستم پیل سوختی هیدروژنی 180 کیلوواتی با دو پشته پیل سوختی 90 کیلوواتی است. دوام سیستم و راندمان کلی سوخت خودرو مطابق با خواسته های مشتریان ناوگان تجاری است. موتور الکترونیکی 350 کیلوواتی با حداکثر گشتاور 2237 نیوتن متر عملکرد رانندگی پویا را امکان پذیر می کند.منبع

###

هفت شرکت آلمانی فوق الذکر ابتدا برای تامین مالی با پیل سوختی XCIENT هیوندای درخواست دادند و با موفقیت تاییدیه BMDV را دریافت کردند و دوباره رقابت پذیری محصول سلول سوختی XCIENT را ثابت کرد.

ما خوشحالیم که اکنون با کامیون الکتریکی پیل سوختی سنگین خود، XCIENT Fuel Cell، رسماً وارد بازار خودروهای تجاری آلمان می شویم. مارک فری مولر، معاون ارشد و رئیس، گفت: هیوندای موتور، که به عنوان پیشرو در فناوری پیل سوختی هیدروژنی شناخته شده است، از این فرصت برای گسترش تجارت خود در بازار اروپایی گسترده تر با حمایت موفقیت آمیز از تلاش های آلمان برای دستیابی به اهداف خنثی کربن استفاده خواهد کرد. نوآوری کسب و کار خودروهای تجاری شرکت هیوندای موتور.

هفت شرکت آلمانی در لجستیک، تولید و خرده‌فروشی، 27 کامیون XCIENT Fuel Cell را با کمک مالی برای وسایل نقلیه تجاری سازگار با محیط زیست از وزارت فدرال دیجیتال و حمل و نقل آلمان (BMDV) در خدمت ناوگان خواهند گذاشت.

  • هفت شرکت آلمانی در لجستیک، تولید و خرده‌فروشی، 27 کامیون سنگین XCIENT Fuel Cell را با بودجه دولتی در خدمت ناوگان قرار می‌دهند.
  • برنامه بودجه استفاده از سیستم‌های درایو پایدار، توسعه زیرساخت‌های سوخت‌گیری/شارژ و مطالعات امکان‌سنجی مرتبط را ترویج می‌کند.
  • هیوندای موتور پس از ورود موفقیت آمیز خود به آلمان، از این فرصت برای گسترش بیشتر تجارت خود در بازار خودروهای تجاری اروپایی گسترده تر استفاده می کند.
  • هیوندای موتور در حال حاضر 47 دستگاه پیل سوختی XCIENT را در سوئیس مستقر کرده است که تا ژوئیه 2022 بیش از 4 میلیون کیلومتر را در رانندگی انباشته کرده اند.

در آگوست 2021، BMDV دستورالعمل های بودجه خود را برای خودروهای تجاری با سیستم های درایو جایگزین پس از تأیید کمیسیون اروپا ارائه کرد. بودجه برای باتری‌ها، سلول‌های سوختی و وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی (خط هوایی) که مربوط به زیرساخت‌های سوخت‌گیری/شارژ و مطالعات امکان‌سنجی مرتبط است، در دسترس است. BMDV تا سال 2024 بودجه 1.6 میلیارد یورویی برای خرید خودروهای تجاری سازگار با محیط زیست در اختیار خواهد داشت.


سئول، 2 اوت 2022
– شرکت هیوندای موتور امروز از صادرات کامیون های سنگین XCIENT Fuel Cell خود به آلمان، بزرگترین بازار خودروهای تجاری در اروپا خبر داد.