گرایش های رشته معماری داخلی برای ادامه تحصیل چه هستند؟ | معماری نواز

گرایش های رشته معماری داخلی برای ادامه تحصیل چه هستند؟ | معماری نواز

این نرم افزارها آنقدر سرگرم کننده هستند که شما را تا حدود زیادی ماهر کنند بدون آنکه خسته شوید. با توجه به دروس خاص این رشته و نیاز به عکسبرداری، تهیه نقشه و … مهندس معمار با تهیه پلان و ساخت ماکت سه بعدی از آن نقشه راه و جزئیات را به شکل کامل در اختیار معمار داخلی می گذارد. به طور کلی میزان درآمد شما به عنوان یک معمار داخلی به تخصص، مهارت و تجربه شما بستگی دارد.

  • شایان ذکر است که در بین دانشگاه های برتر جهان، دانشگاه ملی سنگاپور رتبه 6 و دانشگاه Tsinghua رتبه 9 را در حوزه رشته های معماری و محیط داخلی را دارا است.
  • دانشجویان این رشته کمتر با دروس تخصص مهندسی و فن ساختمان (مثل متره، ایستایی و …) مواجه می شوند، زیرا اطلاعات مهندسی و سازه ای اولویت رشته و دوره طراحی داخلی نیست.
  • بنابراین توصیه می‌کنیم با مطالعه و بررسی لیست هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کاردانش تهران و سایر استان‌ها، از انتخاب مدرسه مطمئن شوید.
  • مبانی این دانش شامل زمینه ‌های مرتبط با معماری، طراحی سازه ‌ای، طراحی سیستم ‌های تأسیساتی، طراحی داخلی و اطلاعاتی پیرامون استانداردها و ضوابط مرتبط با موضوعات امنیتی، سکونت و مسئولیت‌ های حرفه ‌ای است.

شاید از طراح داخلی خواسته شود که فضایی برای کارفرما طراحی کند تا سودآوری بیشتری ایجاد کند، کارایی کارمندان را افزایش دهد یا به مردم کمک کند یا فضای زندگی ‌شان را برای هدف خاصی سامان بخشند. گاهی این مشکلات شاید از نظر یک «طراح یا دکوراتور داخلی» لاینحل به نظر برسند؛ اما «معماران داخلی» با به کار بستن مفاهیم و ایده هایی سازمان دهنده و تاثیرگذار در مقیاس معماری آن ها را حل می کنند. انجام خدمات مرتبط با فضاهای درونی ساختمان شامل برنامه ریزی، تحلیل طراحی، برنامه ریزی فضایی، مسائل زیبایی شناسی و نظارت بر کار در محل به صورت تخصصی. در خصوص عناوین شغلی که پس از اتمام کلاس معماری داخلی فرد می تواند بر روی آنها سرمایه گذاری نماید، مواردی همانند طراحی صحنه، طراحی داخلی، مهندس معمار، طراح صنعتی وجود دارند. در رشته معماری ضروری است تا شما به عنوان یک مهندس معمار حتما با سبک های مختلف معماری آشنا باشید و بتوانید با توجه به محیط خود از سبک مناسب نیز بهره ببرید. سبک های متفاوتی در معماری وجود دارند که سبک مدرن، کلاسیک، پست مدرن، صنعتی، مینیمال و ایران باستان تنها بخشی از سبک های رایج هستند که در معماری های ساختمان مورد استفاده مهندسین مشاور معماری و شهرسازی قرار می گیرند.

طراحی دکوراسیون با MDF

اما در شهرهای کوچک کمبود مهندس معماری کاملا احساس می‌شود تا جایی که در بعضی از شهرها کار یک مهندس معماری را تکنسین عمران انجام می‌دهد. مهندس معمار علاوه بر طراحی بناها می‌تواند به طراحی و ساخت ماکت و طراحی معماری داخلی بپردازد و یا به عنوان ناظر ساخت فعالیت کند. در ضمن فارغ‌التحصیل معماری آمادگی کار در رشته‌های مرتبط با معماری مثل طراحی صحنه و یا طراحی صنعتی را نیز دارد. برای آغاز کلاس معماری داخلی لازم است در نظر داشته باشید که در داخل کشور ایران دو گزینه وجود دارد. افراد می توانند وارد رشته های ریاضی در دوران دبیرستان شده و برای ادامه تحصیل در رشته معماری، گرایش فوق را در دانشگاه انتخاب نمایند. اما گروه دوم می توانند کلاس معماری داخلی را از هنرستان آغاز نمایند.

گروه معماری آد چه خدماتی ارائه می کند؟

این به عنوان رایج ترین مشکلی شناخته می‌شود که باعث سردرگمی افراد شده و اجازه نمی دهد تا آن ها بتوانند متخصصین لازم برای این هدف را شناسایی کرده و از خدمات آن ها کمک بگیرند. این در حالی است که دو رشته مورد نظر کاملاً متفاوت بوده و صرفاً دارای نقاط اشتراکی خاصی هستند. معماری داخلی شامل جنبه‌ های معماری و فنی فضای داخلی با توجه به ویژگی‌ های هنری است. در واقع فرآیندی است که با استفاده از آن قسمت های داخلی ساختمان با در نظر گرفتن جنبه‌ های انسانی و استفاده از فضا طراحی می شوند و می توان گفت که طراحی داخلی ساختمان با توجه به قید و شرط های معماری می باشد. در ادامه به بررسی مهمترین دروس دانشگاهی در رشته معماری داخلی خواهیم پرداخت.

معماری داخلی و طراحی داخلی هر دو فضا سازی در بنا هستند معماری با دید علمی انجام میشود و طراحی داخلی با دید هنری است. با وجود تفاوت، هر دو مکمل هم هستند و فضا سازی علمی و هنری را به وجود می آورد. تام لاودی تفاوت‌ های میان دکوراسیون و طراحی داخلی را شرح داده و تأکید می‌کند که دکوراتورهای داخلی معمولاً با سطوح و اشیاء واقع در مکان سروکار دارند.