گروه خودروسازی هیوندای ربات شارژ خودکار جدید خود را برای خودروهای برقی به نمایش گذاشت

ACR، که ممکن است در نگاه اول به طرز فریبنده ای ساده به نظر برسد، نمونه ای از فناوری پیشرفته روبات های گروه است. آزمایشگاه رباتیک گروه متغیرهای مختلفی را در توسعه ACR در نظر گرفته است، مانند محل پارک خودرو، شکل درگاه شارژ، آب و هوا، موانع احتمالی و وزن کابل شارژ.

ویدیوی جدید با صحنه‌ای شروع می‌شود که در آن هیوندای IONIQ 6 به‌طور خودکار در محل شارژ خودروهای برقی پارک می‌شود. هنگامی که وسیله نقلیه ثابت است، ACR با وسیله نقلیه ارتباط برقرار می کند تا درگاه شارژ را باز کند و مکان و زاویه دقیق را از طریق دوربین نصب شده در داخل آن محاسبه کند.منبع

درباره گروه موتور هیوندای
گروه موتور هیوندای یک شرکت جهانی است که یک زنجیره ارزش مبتنی بر تحرک، فولاد و ساخت و ساز و همچنین لجستیک، مالی، فناوری اطلاعات و خدمات ایجاد کرده است.
با حدود 250000 کارمند در سراسر جهان، برندهای متحرک گروه شامل هیوندای، کیا و جنسیس است.
مسلح به تفکر خلاق، ارتباطات مشارکتی و اراده برای مقابله با هر چالشی، ما در تلاش برای ایجاد آینده ای بهتر برای همه هستیم.

این گروه انتظار دارد ربات‌های شارژ خودکار راحتی شارژ EV را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و اگر در آینده با سیستم‌های کنترل پارک خودکار ترکیب شوند، می‌توانند با شارژ متوالی چندین وسیله نقلیه پارک شده، استفاده را بهبود بخشند.


مخاطب:
سئوونگ چوی
روابط عمومی جهانی / گروه موتور هیوندای
[email protected]

سپس ربات شارژر را برمی دارد و آن را به درگاه شارژ خودرو می بندد و به این ترتیب جلسه شارژ شروع می شود. پس از اتمام شارژ، ربات شارژر را خارج می کند، آن را به محل واقعی خود برمی گرداند و درب درگاه شارژ خودرو را می بندد.

ACR for EVs یک ربات تک بازویی است که قادر است کابلی را به درگاه شارژ خودروی الکتریکی وصل کند و پس از اتمام شارژ دوباره آن را جدا کند. ویدیوی جدید ربات واقعی در حال عمل، نسخه CGI منتشر شده توسط گروه در جولای سال گذشته را دنبال می کند. (پیوند به ویدیوی ACR منتشر شده در جولای 2022)

[1] رتبه بندی IP برای طبقه بندی اثربخشی محفظه های الکتریکی در محافظت از تجهیزات موجود در برابر قرار گرفتن در معرض مایعات و جامدات از جمله خاک، روغن و آب استفاده می شود. IP مخفف “حفاظت از ورود” است، در حالی که دو رقم بعدی بر اساس توانایی محصول در محافظت در برابر مواد جامد (0 – 6) و مایعات (0 – 9) رتبه‌بندی می‌شوند. رتبه بندی IP65 به این معنی است که محصول دارای بالاترین سطح محافظت در برابر گرد و غبار است و قادر است در برابر جت های آب کم فشار از همه جهات مقاومت کند.

  • ویدیوی گروه موتور هیوندای (گروه) نشان می دهد که چگونه ربات با خودروی الکتریکی (EV) ارتباط برقرار می کند و به طور خودکار درگاه شارژ را باز می کند و به برق متصل می شود.
  • ربات شارژ خودکار (ACR) برای کارکرد قابل اعتماد در همه محیط ها، بدون توجه به موقعیت شارژر، آب و هوا و موانع احتمالی ساخته شده است.
  • ACR با استفاده از فناوری کنترل اعمال شده توسط الگوریتم هوش مصنوعی مبتنی بر دوربین سه بعدی (AI) شارژر را به درستی به پورت وصل می کند.
  • این گروه پیش‌بینی می‌کند که ربات‌ها در آینده نزدیک از انسان‌ها با شارژ EV پشتیبانی خواهند کرد و بر مشکلات دسترسی و ناراحتی برای برخی از رانندگان EV غلبه خواهند کرد.
  • ACR در نمایشگاه تحرک سئول 2023 از 31 مارس تا 9 آوریل در غرفه نمایشگاهی هیوندای موتور به نمایش گذاشته می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد گروه موتور هیوندای، لطفاً به سایت www.hyundaimotorgroup.com مراجعه کنید

با توجه به اینکه اکثر شارژرهای EV در خارج از منزل بدون پوشش نصب می شوند، مهندسان گروه یک ایستگاه شارژ خودروی الکتریکی در فضای باز سفارشی در مرکز تحقیق و توسعه خود ساختند و عملکرد را در شرایط مختلف ارزیابی کردند. در نتیجه، ACR درجه ضد آب و ضد گرد و غبار IP65 را تضمین کرده است[1]و عملکرد آن تا حد زیادی بهبود یافته است به طوری که می توان آن را حتی در محیط های شدید به طور پایدار کار کرد. علاوه بر این، مهندسان یک تیر ایمنی با حسگر لیزری تعبیه شده در اطراف ربات تعبیه کرده اند تا با شناسایی موانع ثابت و متحرک از حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

برای اینکه ربات بتواند شارژر را به طور ایمن به درگاه شارژ ببندد، به فناوری نرم افزاری نیاز است که بتواند این متغیرهای متعدد را به طور همزمان محاسبه کند. برای این منظور، گروه الگوریتمی را توسعه داده است که فناوری هوش مصنوعی مبتنی بر دوربین سه بعدی را برای ربات ها اعمال می کند و فناوری کنترل نسل بعدی مبتنی بر این برنامه به ربات ها اجازه می دهد تا شارژرهای سنگین را با دقت مدیریت کنند.


سئول، 21 مارس 2023
– گروه موتور هیوندای (گروه) یک ربات شارژ خودکار (ACR) برای خودروهای برقی (EV) توسعه داده است و امروز ویدئویی را منتشر کرد که قابلیت‌های آن را نشان می‌دهد (لینک ویدیویی یوتیوب).

###

ACR به آسان‌تر و راحت‌تر کردن شارژ EV کمک می‌کند، مخصوصاً در محیط‌های تاریک. دونگ جین هیون، رئیس آزمایشگاه رباتیک هیوندای موتور گفت: این قابلیت دسترسی را به ویژه برای افرادی که دارای موانع حرکتی هستند بهبود می‌بخشد، زیرا کابل‌های شارژ ضخیم‌تر و سنگین‌تر می‌شوند تا شارژ با سرعت بالا امکان‌پذیر شود. ما به توسعه ACR برای افزایش ایمنی و راحتی بیشتر ادامه خواهیم داد تا همه مشتریان خودروهای برقی به زودی از استفاده از آن در ایستگاه های شارژ بهره مند شوند.

ACR تازه رونمایی شده در غرفه نمایشگاهی هیوندای موتور در طول نمایشگاه تحرک سئول 2023 که در KINTEX در ایلسان گو، گویانگ سی، گیئونگگی دو، از 31 مارس تا 9 آوریل برگزار می شود، به نمایش گذاشته خواهد شد.