گروه موتور هیوندای ساخت مدل توسعه مریخ نورد اکتشافی قمری را آغاز کرد

این گروه متعهد به گسترش دسترسی انسان و ارائه راه‌حل‌های مختلف حرکتی نوآورانه از طریق روباتیک، هوش مصنوعی (AI) و فناوری‌های رانندگی خودکار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چشم انداز گروه برای ترکیب رباتیک و تحرک، اینجا را کلیک کنید.

در ژوئیه 2022، این گروه یک توافقنامه تحقیقاتی مشترک چندجانبه را با شش موسسه تحقیقاتی کره ای در بخش هوافضا امضا کرد تا از یک نهاد مشاوره ای برای توسعه راه حل تحرک برای اکتشاف سطح ماه حمایت کند.

این نهاد مشاوره شامل موسسه نجوم و علوم فضایی کره (KASI)، موسسه تحقیقات الکترونیک و مخابرات (ETRI)، موسسه مهندسی عمران و فناوری ساختمان کره (KICT)، موسسه تحقیقات هوافضای کره (KARI)، موسسه تحقیقات انرژی اتمی کره (KAERI) است. ) و موسسه فناوری خودرو کره (KATECH).

اجزای این گروه بخش پایینی مریخ نورد را اشغال خواهد کرد در حالی که بخش بالایی شامل محموله های علمی برای اکتشاف سطح ماه خواهد بود. این مریخ نورد دارای عملکرد مدیریت حرارتی و محافظ تشعشع برای مقاومت در برابر محیط شدید سطح ماه خواهد بود.


سئول، 19 آوریل 2023
– گروه موتور هیوندای (گروه) امروز اعلام کرد که ساخت یک مدل اولیه توسعه را آغاز کرده است[1] مریخ نورد متحرک اکتشاف ماه در پشت سر هم با شرکای هوافضا.

قبل از ارسال مریخ نورد به ماه، گروه آزمایش عملکرد مبتنی بر ماموریت مدل توسعه را در محیطی مشابه سطح ماه برای آماده شدن برای ماموریت ماه انجام خواهد داد و بر اساس نتایج آزمایش، اصلاحاتی را انجام خواهد داد.

[1] نمونه اولیه تحقیق و توسعه صنعت فضایی که برای تأیید الزامات عملکرد ساخته شده استمنبع

برای مریخ نورد، گروه از فناوری‌های پیشرفته روباتیک و رانندگی خودکار شرکت هیوندای و شرکت کیا (دوربین، LiDAR)، سیستم رانندگی (موتور، چرخ‌ها، سیستم تعلیق)، قطعات شارژ (پانل خورشیدی، باتری) و همچنین ربات هیوندای روتم استفاده می‌کند. فناوری تولید به عنوان بخشی از یک پلتفرم تحرک چند منظوره.

سوئونگ چوی
روابط عمومی جهانی / گروه موتور هیوندای
[email protected]

مخاطب:

  • گروه موتور هیوندای در حال ساخت مدل توسعه یک مریخ نورد اکتشافی ماه با موسسات تحقیقاتی بزرگ کره ای در بخش هوافضا است.
  • واحد رانندگی خودمختار به طور ویژه برای کاوش در سطح ماه طراحی شده است، مجهز به فناوری‌های پیشرفته مختلف با هدف ارائه یک پلت‌فرم متحرک با کاربرد جهانی برای تحمل انواع محموله‌ها.
  • پلت فرم حرکت ماه شامل شارژ خورشیدی، رانندگی خودکار، مدیریت حرارتی و محافظ تشعشع است و می تواند تجهیزات مختلفی را در بالای مریخ نورد با حداکثر وزن 70 کیلوگرم حمل کند.
  • این گروه انتظار دارد که مدل اولیه توسعه در نیمه دوم سال 2024 تکمیل شود و هدف آن ایجاد مریخ نوردی با قابلیت پرتاب در سال 2027 است.
  • توسعه مریخ‌نورد منعکس‌کننده چشم‌انداز Metamobility گروه برای گسترش دسترسی انسان با راه‌حل‌های تحرک، حرکت فراتر از تحرک زمین، دریا و هوا است.

پس از گفتگو با ذینفعان مختلف، گروه جهت مدل توسعه تحرک اولیه اکتشاف ماه را تصمیم گرفت. این گروه انتظار دارد واحد آزمایش اولیه را در نیمه دوم سال 2024 تکمیل کند و قصد دارد مدلی ایجاد کند که قابلیت پرتاب را در سال 2027 داشته باشد.

پس از توسعه، آزمایش و اصلاح، برنامه این است که مریخ نورد را در نزدیکی منطقه قطب جنوب ماه برای انجام ماموریت های علمی مختلف فرود آوریم. واحد تحرک رانندگی خودران با انرژی خورشیدی حدود 70 کیلوگرم وزن خواهد داشت.

درباره گروه موتور هیوندای
گروه موتور هیوندای یک شرکت جهانی است که یک زنجیره ارزش مبتنی بر تحرک، فولاد و ساخت و ساز و همچنین لجستیک، مالی، فناوری اطلاعات و خدمات ایجاد کرده است.
با حدود 250000 کارمند در سراسر جهان، برندهای متحرک گروه شامل هیوندای، کیا و جنسیس است.
مسلح به تفکر خلاق، ارتباطات مشارکتی و اراده برای مقابله با هر چالشی، ما در تلاش برای ایجاد آینده ای بهتر برای همه هستیم.

پس از توسعه بخش پایینی مریخ نورد، بدنه مشاوره انتظار دارد که به عنوان یک سکوی تحرک عمل کند و از قسمت بالایی پشتیبانی کند که انواع فناوری های پیشرفته برای حفاری، حفاری و اکتشاف انسان در سطح ماه برای منابع را در خود جای می دهد. در نهایت، هدف این است که یک پلتفرم متحرک با کاربرد جهانی برای مدیریت انواع محموله‌ها ارائه شود.

اطلاعات بیشتر در مورد گروه موتور هیوندای، لطفاً به سایت www.hyundaimotorgroup.com مراجعه کنید

یونگ وا کیم، معاون اجرایی و رئیس مرکز برنامه ریزی و هماهنگی تحقیق و توسعه هیوندای موتور و کیا گفت: “گروه موتور هیوندای به طور مداوم هدف خود را این است که به گسترش دسترسی انسان و دامنه تجربیات حرکتی انسان کمک کند.” ایجاد مدل توسعه تحرک اکتشاف ماه نه تنها منعکس کننده این هدف است، بلکه جاه طلبی ما برای دستیابی به نتایج ملموس در مواجهه با چالش های مهم را نیز نشان می دهد. با توسعه مریخ نورد، ما فراتر از تحرک زمین، دریا و هوا حرکت می کنیم تا به تحرک فضایی گسترش دهیم.

###