گروه هیوندای موتور و راه حل انرژی ال‌جی برای راه‌اندازی سرمایه‌گذاری مشترک تولید سلول باتری در ایالات متحده

گروه موتور هیوندای و LGES یادداشت تفاهمی برای تولید باتری‌های EV در ایالات متحده و تسریع بیشتر تلاش‌های الکتریکی گروه در آمریکای شمالی امضا کردند. مراسم امضای قرارداد در دفتر مرکزی LGES در سئول در 26 می با حضور Jaehoon Chang، رئیس و مدیر عامل شرکت هیوندای موتور و Youngsoo Kwon، مدیر عامل LG Energy Solution برگزار شد.


سئول، 26 مه 2023 – گروه موتور هیوندای و LG Energy Solution (LGES) امروز سرمایه گذاری مشترک تولید سلول باتری EV را در ایالات متحده اعلام کردند.

مخاطب:

دیوید پارک
تیم استراتژی و برنامه ریزی سازمانی جهانی روابط عمومی / گروه موتور هیوندای
[email protected]
2139 3464 2 82 +

هدف گروه و LGES تقویت بیشتر روابط در آینده با همکاری باتری EV است.

  • سلول باتری جدید JV در شهرستان برایان، ساوانا، جورجیا، جایی که هیوندای موتور گروه متاپلانت آمریکا در حال ساخت است، قرار خواهد گرفت.
  • مبلغ کل سرمایه گذاری بیش از 4.3 میلیارد دلار؛ HMG و LGES به ترتیب 50 درصد از سهام را در اختیار خواهند گرفت
  • هدف از تولید باتری JV شروع شد در پایان سال 2025 با ظرفیت تولید سالانه 30 گیگاوات ساعت، قادر به پشتیبانی از تولید 300000 خودروی برقی
  • ساخت دومین JV تولید باتری، گروه و LGES با هدف ادامه تقویت روابط با مشارکت طولانی مدت خود در تلاش های برق رسانی

ظرفیت تولید سالانه جوینت ونچر جدید 30 گیگاوات ساعت است که می تواند سالانه 300000 دستگاه خودروی برقی را پشتیبانی کند. این تاسیسات در شهرستان برایان، ساوانا، جورجیا، در مجاورت گروه هیوندای موتور متاپلانت آمریکا، که در حال ساخت است، خواهد بود.

###

هیوندای موبیس بسته‌های باتری را با استفاده از سلول‌های کارخانه مونتاژ می‌کند و سپس آن‌ها را برای تولید مدل‌های هیوندای، کیا و جنسیس EV به مراکز تولیدی گروه در ایالات متحده عرضه می‌کند. تسهیلات جدید به ایجاد عرضه پایدار باتری در منطقه کمک می‌کند و به گروه اجازه می‌دهد تا سریعاً به تقاضای فزاینده خودروهای برقی در بازار ایالات متحده پاسخ دهد.

با شروع ساخت و ساز در نیمه دوم سال 2023، این سرمایه گذاری مشترک قصد دارد تولید باتری را در کمترین زمان ممکن در پایان سال 2025 آغاز کند.

سوفیا کیم
تیم روابط رسانه ای
راه حل انرژی ال جی
[email protected]
+82 2 3773 4496

«گروه موتور هیوندای بر تلاش‌های خود برای برق‌سازی تمرکز دارد تا جایگاه رهبری را در صنعت خودروسازی جهانی حفظ کند. Jaehoon Chang، رئیس و مدیر عامل شرکت هیوندای موتور، گفت: ما یک پایه قوی برای رهبری انتقال جهانی خودروهای برقی از طریق ایجاد یک کارخانه جدید سلول باتری EV با شرکت LG Energy Solution، یک تولیدکننده پیشرو جهانی باتری و شریک قدیمی ایجاد خواهیم کرد.

LGES با این JV اکنون هفت کارخانه باتری دارد که در حال حاضر در ایالات متحده مشغول به کار هستند یا در حال ساخت هستند، جایی که این شرکت بیشتر منابع خود را برای توسعه ظرفیت تولید متمرکز می کند. LGES با افزایش تولید محلی خود قصد دارد محصولات نوآورانه را هم در مقیاس و هم با سرعت ارائه دهد و در نتیجه انتقال انرژی پاک در ایالات متحده را تسریع بخشد.

گروه و LGES هر کدام 50 درصد از سهام JV را در اختیار خواهند داشت که شامل سرمایه گذاری بیش از 4.3 میلیارد دلار (5.7 تریلیون KRW) می شود.

گروه و LGES مدت‌هاست که در زمینه برق‌سازی شریک هستند و روی تامین باتری‌های EV برای وسایل نقلیه از جمله Elantra Hybrid، Kona Electric و IONIQ 6 اختصاصی EV کار کرده‌اند. هیوندای النترا هیبریدی، خودروی هیبریدی LPi که در سال 2009 معرفی شد، اولین مدل برقی گروه بود. در سال 2021، هر دو شروع به ساخت JV سلول باتری اندونزی کردند که قرار است در نیمه اول سال 2024 تولید شود.

درباره راه حل انرژی ال جی
LG Energy Solution (KRX: 373220)، جدایی از LG Chem، تولیدکننده جهانی باتری‌های لیتیوم یونی برای وسایل نقلیه الکتریکی، تحرک، فناوری اطلاعات و سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی است. این شرکت با 30 سال تجربه در فناوری انقلابی باتری و تحقیق و توسعه گسترده (R&D)، با بیش از 25000 پتنت، برترین دارنده اختراع مرتبط با باتری در جهان است. شبکه جهانی قوی آن که شامل آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و استرالیا می شود، شامل تاسیسات تولید باتری است که از طریق سرمایه گذاری مشترک با خودروسازان بزرگی مانند جنرال موتورز، استلانتس NV، گروه هیوندای موتور، و شرکت هوندا موتور ایجاد شده است. راه حل انرژی ال‌جی در خط مقدم کسب و کار سبز و پایداری، هدف دارد تا سال 2050 به عملیات خنثی کربن دست یابد، در حالی که ارزش رشد مشترک و ترویج فرهنگ شرکتی متنوع و فراگیر را در بر می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایده ها و نوآوری های LG Energy Solution، به https://news.lgensol.com مراجعه کنید.منبع

یانگسو کوون، مدیر عامل شرکت انرژی ال‌جی، گفت: «دو رهبر قوی در صنعت خودرو و باتری دست به دست هم داده‌اند و ما با هم آماده هستیم تا انتقال خودروهای الکتریکی را در آمریکا پیش ببریم». ال‌جی انرژی سولوشن با پیشبرد بیشتر رقابت‌پذیری محصول و تخصص عملیاتی جهانی، بهترین تلاش خود را برای ارائه راه‌حل‌های انرژی پایدار نهایی به مشتریان خود متعهد خواهد کرد.»

درباره گروه موتور هیوندای
گروه موتور هیوندای یک شرکت جهانی است که یک زنجیره ارزش مبتنی بر تحرک، فولاد و ساخت و ساز و همچنین لجستیک، مالی، فناوری اطلاعات و خدمات ایجاد کرده است. با حدود 250000 کارمند در سراسر جهان، برندهای متحرک گروه شامل هیوندای، کیا و جنسیس است. مسلح به تفکر خلاق، ارتباطات مشارکتی و اراده برای مقابله با هر چالشی، ما در تلاش برای ایجاد آینده ای بهتر برای همه هستیم. اطلاعات بیشتر در مورد گروه موتور هیوندای، لطفاً به سایت www.hyundaimotorgroup.com مراجعه کنید