گروه هیوندای موتور و SK در حال ایجاد سرمایه گذاری مشترک تولید سلول باتری خودروهای برقی در ایالات متحده هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد گروه موتور هیوندای، لطفاً به سایت www.hyundaimotorgroup.com مراجعه کنید

از طریق این سرمایه گذاری مشترک، هر دو طرف قصد دارند یک کارخانه سلول باتری EV در شهرستان بارتو، جورجیا، نزدیک به تاسیسات تولیدی گروه در ایالات متحده، از جمله هیوندای موتور تولید آلاباما، کیا جورجیا و هیوندای موتور گروه متاپلانت آمریکا، تاسیس کنند.

  • هیئت مدیره هیوندای موتور، کیا و هیوندای موبیس سرمایه گذاری مشترک سلول باتری با SK On را تایید کردند.
  • مجموع سرمایه گذاری 5 میلیارد دلار با گروه هیوندای موتور و SK On هر کدام 50 درصد از سهام را در اختیار دارند.
  • کارخانه سلول باتری EV در شهرستان بارتو، جورجیا، ایالات متحده، با هدف تولید سلول های باتری، از نیمه دوم سال 2025 ساخته می شود.
  • کارخانه جدید سالانه 35 گیگاوات ساعت باتری EV تولید می کند که برای تولید 300000 وسیله نقلیه تمام الکتریکی کافی است.
  • سرمایه‌گذاری مشترک برای کمک به تسریع تلاش‌های گروه برق‌رسانی با ارائه عرضه پایدار باتری‌ها برای تولید EV در ایالات متحده

دیوید پارک
تیم روابط عمومی جهانی / گروه موتور هیوندای
[email protected]منبع

کل مبلغ سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری مشترک تقریباً 5 میلیارد دلار برآورد می شود که گروه و SK On هر کدام 50 درصد از سهام را در اختیار دارند.

SK On یک شریک استراتژیک برای گروه بوده است و هر دو با هم در تولید مدل‌های خودروهای برقی مشهور جهانی مانند هیوندای IONIQ 5، کیا EV6 و جنسیس GV60 کار کرده‌اند.

انتظار می رود کارخانه جدید در نیمه دوم سال 2025 تولید سلول های باتری را با ظرفیت تولید سالانه 35 گیگاوات ساعت آغاز کند که برای پشتیبانی از تولید 300000 EV کافی است. هیوندای موبیس بسته‌های باتری را با استفاده از سلول‌های کارخانه مونتاژ می‌کند و سپس آن‌ها را برای تولید مدل‌های هیوندای، کیا و جنسیس EV به مراکز تولیدی گروه در ایالات متحده عرضه می‌کند.

– پایان –

شرکت‌های هیوندای موتور، کیا و هیوندای موبیس، شرکت‌های وابسته به گروه، هر کدام این طرح را در جلسات هیئت مدیره مربوطه خود امروز تصویب کردند. در نوامبر 2022، گروه یادداشت تفاهمی (MOU) با SK On امضا کرد تا تامین باتری EV را برای آمریکای شمالی تضمین کند.

مخاطب:

این سرمایه‌گذاری مشترک، تلاش‌های گروه را برای برق‌رسانی سرعت می‌بخشد و موقعیت آن را به عنوان یک رهبر خودروهای برقی در بازار ایالات متحده با عرضه باتری پایدار برای پشتیبانی از تولید مدل‌های EV بسیار رقابتی تقویت می‌کند.

اسEOUL، 25 آوریل 2023 – گروه موتور هیوندای (گروه) امروز برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک سرمایه‌گذاری مشترک تولید سلول باتری خودروی الکتریکی (EV) در ایالات متحده با شریک SK On اعلام کرد.

درباره گروه موتور هیوندای
گروه موتور هیوندای یک شرکت جهانی است که یک زنجیره ارزش مبتنی بر تحرک، فولاد، ساخت و ساز، تدارکات، مالی، فناوری اطلاعات و خدمات ایجاد کرده است. با حدود 250000 کارمند در سراسر جهان، برندهای متحرک گروه شامل هیوندای، کیا و جنسیس است. مسلح به تفکر خلاق، ارتباطات مشارکتی و اراده برای مقابله با هر چالشی، ما در تلاش برای ایجاد آینده ای بهتر برای همه هستیم.